150 yıllık soy ağacı çıkardı « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

ÇANAKKALE ZAFERİ

KÖŞE YAZILARI

ASAYİŞ, YEREL HABERLER

150 yıllık soy ağacı çıkardı

Bu haber 11 Mayıs 2019 - 23:59 'de eklendi ve 462 views kez görüntülendi.

150 yıllık soy
ağacı çıkardı

Gündoğmuş Güneycik doğumlu emekli öğretmen Mesut Özyürek, Güneycik ile ilgili teorik ve Türk Kültürü üzerine çalışmalar yapıyor. Özyürek, sadece Güneycik’e ait ve Güneycik doğumlu olan halk bilimi yöntemi ile kendi çabaları ile araştırmalar yapıp derleyip toparladığı, içerisinde tam olarak 38 sülalenin tamamını içeren 150 yıllık soy kütüğü çalışması yaparak bir kitap çıkarttı. 

Emekli öğretmenden kültürel çalışma

Gündoğmuş Güneycik doğumlu emekli öğretmen Mesut Özyürek, Güneycik ile ilgili teorik ve Türk Kültürü üzerine çalışmalar yapıyor. Projeleri arasında ebru çalışmaları üzerine Gündoğmuş’ta çalışma yapmayı planladığını ifade eden Özyürek, sadece Güneycik’e ait ve Güneycik doğumlu olan halk bilimi yöntemi ile kendi çabaları ile araştırmalar yapıp derleyip toparladığı, içerisinde tam olarak 38 sülalenin tamamını içeren 150 yıllık soy kütüğü çalışması yaparak bir kitap çıkarttı.
400 adet baskısını yaptığı kitabından birisini imzalayarak Gündoğmuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mesut Uygur’a hediye etti. Kitabından aynı zamanda Gündoğmuş Kütüphanesi ve belediyeye de hediye eden Özyürek’i çalışmalarından ve ziyaretinden dolayı teşekkür eden Uygur, “Emekli Öğretmen Mehmet Mesut Özyürek’in bu çalışmalarının gelecek kuşakların yolunu aydınlatmasını, dostluk, kardeşlik ve dünya barışına katkıda bulunmasını temenni ederim” dedi. – Dursun Kayacı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.