18 milyon liralık bütçe onaylandı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

18 milyon liralık bütçe onaylandı

Bu haber 19 Kasım 2017 - 23:00 'de eklendi ve 358 views kez görüntülendi.

Büyükşehir Meclisi’nde Gündoğmuş Belediyesi’nin 18 milyon TL’lik bütçesi oybirliği ile kabul edildi. Bütçe konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Özeren, bütçenin büyük bir bölümü ile hayata geçirecekleri Selçuklu Çarşısı projesinin detaylarını anlattı. Proje ile ilçenin turizm yönünden gelişeceğini vurguladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda Gündoğmuş Belediyesi tarafından oluşturulan gelir tarifesi ve gelir gider bütçe tasarıları görüşüldü. Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in de katıldığı meclis toplantısında Gündoğmuş Belediyesi’nin 2018 Yılı Gelir Tarifesi, 2018 Mali yılı ve izleyen 2019-2020 yılları Gelir – Gider Bütçe Tasarıları, Bütçe Kararnamesi, bütçeyi oluşturan diğer cetvellerin görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın teklif yazısı görüşülerek karara bağladı. Yapılan oylamada Gündoğmuş Belediyesi’nin 18 milyon TL’lik bütçesi oybirliği ile kabul edildi.
18 milyon liralık 2018 bütçesi hakkında bilgiler veren Başkan Özeren, bütçenin 8 milyonluk miktarı ile Selçuklu Çarşısı Projesi’ni hayata geçireceklerini ve bu nedenle bütçenin bu denli fazla olduğunu söyledi. Projenin hazır olduğunu belirten Başkan Özeren, “Orman İşletme Müdürlüğü karşısından Hükümet Konağı’nın karşısına kadar 38 metre cephesi var. Diğeri 70 metre dükkan ve otel cephesi var. Projede 13 dükkan, 83 yataklı otel ve 10 tane yazlık ahşap ev bulunuyor. Aslınca bütçemiz 12 milyon olacaktı. Bu projeyi de koyduğumuz için arttırdık. Bu proje ile alternatif turizm alanında gelişim göstereceğiz. İlçemize yapılan yollarla ulaşım da kolaylaşacak. Deniz, kum, güneş turizmine alternatif olarak doğa, turizmi ile ilçemiz gelişecek. Katma değer ile yeni işletmeler açılacak. Proje ile ilçenin çehresi değişecek” dedi.
Özeren, 2017 bütçesinde ülkedeki belediyeler arasında %19 ile personel gideri en az ve yatırım bütçesi ile en yüksek 30’uncu belediye olduklarını da vurguladı. – Vedat Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN