Ahmet Hamdi Akseki anıldı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Kendini Sabote Etme

KÖŞE YAZILARI

DÜNYA’DA ŞAŞTI

KÖŞE YAZILARI

Ahmet Hamdi Akseki anıldı

Bu haber 25 Şubat 2018 - 21:10 'de eklendi ve 350 views kez görüntülendi.

2018 yılı, Akseki’de 1886 yılında doğan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin üçüncü Diyanet İşleri Başkanı olan Ahmet Hamdi Akseki anma yılı olarak ilan edildi.
Akseki, İbradı ve Gündoğmuş ilçeleri tarafından Ahmet Hamdi Akseki anısına düzenlenen voleybol turnuvası sona erdi.
Akseki, Gündoğmuş ve İbradı kaymakamlık ve belediyeleri tarafından Liselerarası Voleybol Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya, Akseki Anadolu Lisesi, Gündoğmuş Anadolu Lisesi ve İbradı Necla- Yaşar Duru Çok Programlı Anadolu Lisesi takımları katıldı. Gündoğmuş’ta yapılan turnuvanın şampiyonu Akseki Anadolu Lisesi oldu.
Etkinliğe Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, İbradı Kaymakam vekili Mustafa Çelik, Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan, Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ve İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Milli Eğitim müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürleriyle okul müdürleri katıldı.
Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, Türkiye Cumhuriyeti’nin üçüncü Diyanet İşleri Başkanı, yazdığı eserleri ve yaptığı hizmetlerle İslam alimleri arasında önemli bir yeri olan Ahmet Hamdi Akseki anısına sosyal ve kültürel yarışmalar yapmaya karar verdiklerini söyledi. Nasır, “İlk ayağında Gündoğmuş ilçesinde voleybol turnuvası ile başladı. İkinci ayağında 27 Şubat’ta İbradı ilçesinde ortaokullar arası, 6 Mart’ta ise Akseki’de liselerarası genel kültür ve bilgi yarışmaları düzenlenecek” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.