AK Parti’den ittifak açıklaması « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Hedef 60 bin

YEREL HABERLER

AK Parti’den ittifak açıklaması

Bu haber 21 Ağustos 2018 - 0:13 'de eklendi ve 404 views kez görüntülendi.

AK Parti’den ittifak açıklaması

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Balık Çarşısı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin 17. kuruluş yıl dönümünü kutladığını dile getiren Taş, milletin teveccühüyle AK Parti’nin 16 yıldır tek başına iktidar olduğunu aktardı.
2019 yerel seçimlerinde de iddialı olduklarının altını çizen İbrahim Ethem Taş,“ Milletimizin gönlüne girebilirsek bize anahtarı verecektir. Bizim hedefimiz 19 ilçe belediye. Biz Muratpaşa, Konyaaltı, Alanya, Manavgat, İbradı, Kemer, Döşemealtı, yani elimizde olmayan 7 belediyeye talibiz” dedi.
Yerel seçimlerde MHP ile ittifaklarının devam edeceğini dile getiren Taş, “Biz seçimlere birlikte girdik. Bizim gönül birliğimiz devam edecek. Meclisteki konum itibariyle ittifak devam edecek. Şuanda Genel Merkezi’mizde yerelde ittifakla ilgili çalışmalar devam ediyor. İllerde aldığımız oylar, tek tek bakılacak, sonrasında bu işlemi Genel Merkezi’miz çalışmalarını yapıyor. Her yerde yerelde ittifak olmayabilir. Belirlenen çerçevede ittifak kararlarına uyacağız. Bizim ittifakımızda ülke genelinde hiçbir sıkıntı yok. Çalışmalar eylül sonuna kadar bitecek. İl il, ilçe ilçe raporlar sunulacak, ortak kararlarla ne karar verirlerse biz ona uyacağız. Belki 3 il için ittifak, belki 15 ilçe için ittifak çıkacak. Genel merkezin kararına uyacağız.” dedi. İttifak konusunun en çok kendisine Alanya’dan sorulduğunu aktaran Taş, Alanya ile ilgili de Genel Merkez’in vereceği karara MHP ile harfiyen uyacaklarını kaydetti.
“ADAY BELİRLEMEDE 3 KRİTER”
Büyükşehirle 13 belediye başkanlıklarının olduğuna dikkat çeken Taş, “Başkanlarımızdan memnunuz. Aday belirlerken kriterlerimiz var. Birincisi teşkilat temayülü, ikincisi kamuoyu yoklaması, üçüncüsü il başkanı, bakan, milletvekillerimizin görüşleri baz alınacak. Ardından nihai kararı Genel Merkezi’miz verecek.” ifadelerini kullandı. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin