Akdağ’a kar keşfi « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

BİZİM SONUMUZ

KÖŞE YAZILARI

BULAMIYORUM

KÖŞE YAZILARI

KAYGILARIMIZ

KÖŞE YAZILARI

Akdağ’a kar keşfi

Bu haber 18 Mart 2018 - 22:06 'de eklendi ve 326 views kez görüntülendi.

Akdağ’a kar keşfi

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü olarak organize edilen “Alanya Akdağ Kayak Merkezi Tanıtım Etkinliği” öncesi Kulüp Başkanı Handan Aydemir, Kurucu Başkan Uğur Bülbül, Yönetim üyeleri Serkan Salvur, Ahmet Sönmez, Adnan Sarı ve Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü personeli Mesut ile Öz Akdağ’a keşif gezisine çıkıldı.
Aydemir, gezi hakkında şunları söyledi: “Uludağ’da erken kapanan otelleri görünce, Davraz’ın alt pistlerinde iki aydan beri hiç kar olmadığını duyunca bir de üstüne basında çıkan ‘Kartepe’de de pistler kapandı, oteller boş kaldı’, ‘Van’ın Gevaş İlçesi’ndeki Abalı Kayak Merkezi, 2017 yılının sonunda ve 2018 yılı içinde yeterli kar yağışı olmadığı için bir türlü sezona merhaba diyemedi’, ‘Kuraklık, kayak merkezlerini de vurdu; kar kalınlığı düştü, pistler kapatıldı’ gibi manşetleri okuyunca Akdağ da karın eridiği paniğine kapıldık.
KAR DA VAR KAYAK DA VAR
Akdağ uzmanlarının beyanları ve yönetim kurulunun gözlemleri neticesinde oluşturduğumuz ‘Akdağ da kar da var kayak da var’ sloganı ile başlattığımız organizasyonumuzun fiyaskoya dönüşme ihtimali uykularımızı kaçırmaya başlamıştı.
Her ne kadar konunun uzmanları ‘Akdağ’ı Davraz ve Uludağ ile kıyaslamayın, burada oralardan çok daha uzun süre kar kalıyor’ deseler de; Erzurum, Van, Kars gibi çok soğuk iklimi olan bölgelerden aldığımız haberler kaygılarımızı arttırdı.
Etkinlikten iki gün önce planladığımız keşif gezisini hemen erkene aldık.
Neyse ki karşılaştığımız tablo bizleri rahatlattı.
SAKLIKENT VE DAVRAZ’DAN ÇOK DAHA İYİ
Ülkede hüküm süren kurak hava koşullarından elbette Akdağ da etkilenmişti. Mevcut kar daha önceki yıllara göre tabi ki daha azdı ama bu haliyle bile Saklıkent ve Davraz’dan çok daha iyi kar bulunduğunu gördük. Bunun hiç bir şekilde etkinliğimizi etkilemeyeceğini anlamanın rahatlığı ile yönetim kurulu üyeleri ile Akdağ’da kayak yaparak keşif gezimizi mini bir pazar etkinliğine dönüştürmüş olduk.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.