Belediye başkanlarına şatafat ve lüks uyarısı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

  DOST KALALIM

KÖŞE YAZILARI

Belediye başkanlarına şatafat ve lüks uyarısı

Bu haber 16 Nisan 2018 - 0:18 'de eklendi ve 433 views kez görüntülendi.

Belediye başkanlarına şatafat ve lüks uyarısı

Ak Parti Akdeniz Bölgesi Belediye Başkanları Toplantısı, Manavgat’ta bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Ak Parti MYK Üyesi Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, Adana, Burdur, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarıyla il genel meclisi temsilcileri katıldı. Gündoğmuş’tan da Belediye Başkanı Mehmet Özeren, AK Parti İlçe Başkanı Ali Arslan ve partililer de katıldı.
Toplantıya katılan belediye başkanları başta olmak üzere yerel yöneticilere sinevizyonla mesaj gönderen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Belediyelerimizin işleri artık toparlama, çukurları kapatma, üst yapıya yönelik icraatlar ile şehri güzelleştirme zamanı gelmiştir. Halkın tepkisini çeken her türlü tavırdan, davranıştan, lüksten, şatafattan, kibir, gurur ve çekişmeden uzak durmalıyız. Seçime kadar tamamen bu anlayışla sıkı bir çalışma yürütmeliyiz” dedi.
‘ÇITAYI BİR TIK DAHA YUKARI ÇEKMEK ZORUNDAYIZ’
Toplantıda konuşan Erol Kaya, Türkiye’de 1398 belediyenin bulunduğunu, bunların 884’ünün Ak Partili olduğunu hatırlatarak, belediyeler için imtihanların bittiğini, karne alma döneminin geldiğini söyledi. 2019’da hem yerel yönetimler, hem de milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Kaya, “Türkiye 2019’da yüzde 50+1’i istiyorsa, bunu önce yerelde gerçekleştirmek ve Mart 2019’da 50+1’i biz belediyelerde almak zorundayız. Bunun için bize ait olan çıtayı bir tık daha yukarı çekmek zorundayız. Son rötuşları, son yol hazırlıklarını ve sahayı toparlamamız gereken bir süreçteyiz” dedi. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin