“BİZİMLE OL, NE İSTERSEN YAPARIM DEDİ” « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

“BİZİMLE OL, NE İSTERSEN YAPARIM DEDİ”

Bu haber 27 Kasım 2020 - 15:54 'de eklendi ve 221 views kez görüntülendi.

BAŞKAN ÖZEREN’E DAVA AÇILACAK!

İYİ Partili Meclis Üyesi Kömeç, kendisi hakkında eleştiride bulunduğu için koyun barınağını yıktırdığını belirttiği AK Partili Belediye Başkanı Özeren hakkında ‘görevi kötüye kullanmaktan’ dava açacağını söyledi.

Gündoğmuş Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Feyzullah Kömeç, Akyarı’da bulunan koyun barınağının Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in talimatıyla yıkılmasına isyan etti. Daha önce “Burada sorun yok” diyen Özeren’in kendisi hakkında yaptığı eleştirinin ardından yıkım kararı aldırdığını söyleyen Kömeç, “Muhalif olduğumuz için elimizi kolumuzu bağlamak istiyor. Özeren hakkında görevi kötüye kullanmaktan şikayetçi ve davacı olacağım” dedi. Kömeç, söz konusu yapının yıkılma aşamasını detayları ile birlikte anlattı.

Belediyeden şok yıkım!

İYİ Partili Meclis Üyesi Feyzullah Kömeç, Akyarı’da bulunan koyun barınağının Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren tarafından yıkılmasına isyan etti. Daha önce “Burada sorun yok” diyen Özeren’in kendisi hakkında yaptığı eleştirinin ardından yıkım kararı aldırdığını söyleyen Kömeç, “Muhalif olduğumuz için elimizi kolumuzu bağlamak istiyor. Özeren hakkında görevi kötüye kullanmaktan şikayetçi olacağım” dedi.

Gündoğmuş Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Feyzullah Kömeç, Akyarı Mahallesi Cayır mevkii mera alanında bulunan koyun besiciliğinde kullanılan yapısı belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Kömeç, hayvancılık faaliyeti için 2015 yılında yaptırdığı ve imar affından da faydalandığı briketten yapılan yapısında çobanının kaldığını ve avluda 1000 civarında koyunun olduğunu söyledi.

“ZİHİNSEL ENGELLİLER ŞİKÂYETÇİ OLMUŞ!”

2019 yerel seçimlerine kadar sorun yaşamadığını, ancak belediyede meclis üyesi olduktan sonra söz konusu yapının şikâyet konusu olduğunu belirten Kömeç, “Olayın tuhaf tarafı şikâyetçi olan iki kişinin zihinsel engelli olması. Zihinsel engel raporu bulunan iki kişi kaymakamlığa resmi dilekçe vererek beni şikâyet etmişler. Raporu bulunan nasıl olurda yazı yazıp şikâyetçi olabilir. Başkası yazıp bu kişiler adına dilekçe vermiş olmalı” dedi.

“ELEŞTİRDİĞİM İÇİN YIKIM KARARI ALINDI”

Aynı mera alanında şuan 22 tane ev ve ikişer üçer katlı betonarme evler olduğunu ancak sadece kendisinin ikamet için kullanmadığı hayvan barınağının yıkıldığını vurgulayan Kömeç, Ağustos ayında yapmış olduğu belediyeye yönelik eleştirilerinin yer aldığı ve Gündoğmuş Gazetesi’nde yayınlanan “Halkın parasını yemesinler” haberinin ardından kasıtlı olarak yıkım kararının alındığı söyledi. Kömeç, “O haberin ardından Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, muhtara ‘Sen dilekçe yaz, ben yıkacağım’ demiş. O güne kadar bir sorun yoktu. Haberin ardından yıkım kararı alındı” diye konuştu.

“BİZİMLE OL, NE İSTERSEN YAPARIM DEDİ”

“Özeren’in amacı biz muhalif olduğumuz için bize iş yaptırmamak. Bizim burada elimizi kolumuzu bağlamak istiyor. Ben halkın yanındayım, bağlayamaz” diyen Kömeç, Özeren ile arasında geçen görüşmeleri şöyle anlattı: “Özeren bana açık açık söyledi. 2019 seçimlerinin hemen ardından yaptığı halk toplantısında eski belediye binasının içine çağırarak ‘Bizimle ol, ne istersen yapacağım’ dedi. Özeren’in yanında Abdullah Özeren ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Arslan da vardı. Başkan Özeren ‘Sen bizimle ol, senin ne evini yıkarız, ne de sana zarar getiririz’ dedi.  

“YAPIYA ‘CAMİ İMAM EVİ’ DİYE TABELA ASTIRMIŞ”

Dilekçe yazdılar ve yazı işlerinde imzaladım.  10 ay sonra yaylada bulunan koyun barınağına ‘Gündoğmuş Belediyesi Hanönü Yaylası Cami İmam Evi’ tabelası yazıp astırmış. Ben de belediyede meclis toplantısında Özeren’e yazıyı sordum. ‘Çok şikâyet alıyorum. Milletten kurtulmak için, milleti susturmak için astım’ dedi.”

“BURADA BİR ŞEY YOK, BANA GÖRE UYGUN DEDİ”

Özeren’in 2019’da Akyarı Mahallesi Boğazoluk mevkiinde yapılan Haziran ayı meclis toplantısında 200 civarındaki mahalleliye ‘Kömeç’in koyun barınağının yıkılmasını isteyenler el kaldırsın’ dediğini ve sadece 10 civarında kişinin el kaldırdığını söyleyen Kömeç, “Bunun üzerine Başkan Özeren, ‘Burayı ben yıkamıyorum. Siz yıkabilirseniz yıkın’ dedi. Daha sonra koyun barınağına gittik ve Özeren, ‘Bana göre burada bir şey yok, uygun burası’ dedi.” şeklinde konuştu.

“BENİM YAPI GÜNDOĞMUŞ’TA İLK YIKIM OLDU”

Belediye Başkanı Özeren’in 2011 yılından bu yana hiç bir yaylada ev yıkmadığını, sadece Söbiçimen’de iki tane subasman evini durdurduğunu belirten Kömeç, “Görevde olduğu sürede ilk yıkılan yer benim koyun barınağım oldu. Bu da Gündoğmuş’ta bir ilk oldu” diye konuştu. Kömeç, şöyle devam etti: “Burada 22 tane ev var. Diğer yaylalarda da yüzlerce ev var. Bunları yıkmıyorlar, siyasi konumumdan dolayı benim evi yıkıyorlar.  Özeren’e ‘Benim koyun barınağını yıkarsan emsal olacak. Bunun gibi yüzlerde ev var. Ev yıkmaktan yorulacaksın’ dedim. Özeren ise ‘Canımı sıkma, sen de şikâyet et’ dedi.

“ÖZEREN’DEN DAVACI OLACAĞIM”

Özeren, görevini kötüye kullanıyor. Kendisi hakkında da görevini kötüye kullanmaktan şikâyetçi ve davacı olacağım. Yıkımdan bir hafta öncede Kaymakamlığa, Belediyeye bölgeyi ve hayvancılığın bölgemiz açısından önemli olduğunu anlatan bir dilekçeyi sayı numarası ile birlikte tarafıma verilen yıkım kararının tekrar görüşülerek yeni bir karar verilmesini talep etmiştim. Yazmış olduğum dilekçeye cevap gelmeden yıkım kararı alınmış ve akabinde yıkımı 4 Kasım 2020 tarihinde yapıldı. Yıkımdan 15 gün önce belediye başkanına ‘Benim evi yıkmadan önce diğer evleri de yık, benim evi ben kendim yıkacağım’ dedim. Başkan Özeren de ‘Sen de diğerlerini şikâyet et’ dedi bana. Ben de ‘Ben ne şikâyet edeceğim, sen görmüyor musun’ dedim.” – Mesut Uygur

Feyzullah Kömeç

Kömeç’e ait Akyarı’daki yapıda koyun besiciliği yapılıyordu.

Söz konusu yapıya belediye tarafından ‘Hanönü Yaylası Cami İmam Evi’ tabelası asılmıştı.

Belediye ekipleri yapıyı 4 Kasım Çarşamba günü yerle bir etti.

Kömeç, söz konusu mevkiinde sadece kendi yapısının yıkıldığını söyledi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.