Bu yol yıllardır yapılmayı bekliyor « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Siyasette hareket başladı

SİYASET, YEREL HABERLER

Bu yol yıllardır yapılmayı bekliyor

Bu haber 14 Mart 2019 - 11:43 'de eklendi ve 250 views kez görüntülendi.

Bu yol yıllardır
yapılmayı bekliyor

Gündoğmuş Fatih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde oturan Şerif Ali Teke, 12 yıl önce evlerinin önünde parke döşeli iken şimdi ise içme suyu tahliye borusu döşemesi sırasında sökülen taşların halen yerine döşenmemesine tepki gösterdi. Şerif Ali Teke, “Çevremizde oturan evlerin özel mülk olmasına rağmen araba garajları dahil parke taşı döşeli. 12 yıl önce evimizin önü de parke taşı döşeli idi. Eski Doğruyol Partisi Belediye başkanı Mustafa Zafer Arslan zamanında döşenmişti. Ama 5 yıl önce içme suyu tahliye borusu döşemesi sırasında parke taşları sökülmüştü. Daha sonra sökülen taşların yeri yapmadı ve bizler mağdur olduk. Kışın yağmur sularından ve çamurdan geçemez olduk” dedi.
BAŞKANI ŞİKAYET ETTİM
5 yıl önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Milletvekili İbrahim Aydın’a Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i şikayet ettiğini söyleyen Teke, “Sayın Bakımız Özeren’e sert çıkmıştı. Sayın bakana ve vekile verdiği cevap, ‘Turizm Bakanlığından ödenek gelecek yapacağım’ olmuştu. O dönemden bu döneme kadar evimizin önü çamur, toz, toprak içinde. Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ikinci gelişinde bu mahalleye bir küçük kepçe ile kum getirip döktü. Belediye işçisine de beni şikayet etmesin diye haber göndermiş. Ben de şikayet yapmadım. Yine o gün bu gündür evimizin önü bozuk yapmadı” diye konuştu.
5 YILDIR BÖYLE DURUYOR
Yapılmayan yolun alt kısmında tarlası bulunan Mustafa Ceylan da “Benim bahçemin duvarı da aynı içme suyu tahliye borusu döşemesi sırasında yıkılıp zarar gördü. 22 adet asmalar için diktiğim direklerimle beraber zarara uğradı. Bir daha da gelip ne bakan oldu, ne de yapan oldu. 5 yıldır halen böyle duruyor. Başkan Mehmet Özeren, kendi partisinden olmayan insanların işini yapmıyor, işlerini görüvermiyor” dedi. – Mesut Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.