Dava sonuçlandı! « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Dava sonuçlandı!

Bu haber 20 Aralık 2020 - 20:51 'de eklendi ve 136 views kez görüntülendi.

Dava sonuçlandı!

Çatalkaya’nın Belediye Başkanı Özeren’e açtığı hakaret davasında beraat kararı çıktı. Duruşmadaki kararın ardından açıklama yapan Çatalkaya, istinaf kanun yoluna başvurup yasal haklarını sonuna kadar aracağını söyledi. 

Özeren – Çatalkaya davası sonuçlandı!

Çatalkaya’nın Belediye Başkanı Özeren’e açtığı hakaret davasında beraat kararı çıktı. Duruşmadaki kararın ardından açıklama yapan Çatalkaya, istinaf kanun yoluna başvurup yasal haklarını sonuna kadar aracağını söyledi.

Ekim 2018’de Gündoğmuş çöplüğünde yangın çıkmış ve uzun uğraşlar sonucu söndürülen yangın kalıntılarından FETÖ yayınlarının kitapları bulunmuştu. Bu  kitapların bulunmasıyla yangının çıkış nedeni olarak FETÖ yayınlarının imhası olarak değerlendirildi. 

Emir Ali Çatalkaya, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’e katıldığı bir canlı yayın programında bu olayı sordu. Çatalkaya, canlı yayın programına mesaj olarak “AK Parti ilçe binasından devletin aracı, işçisi ile birlikte belediyenin jenetöründen benzin çeklilerek çöplükte FETÖ kitapları yakıldı. Kimlerler tarafından yakıldı” şeklinde bir soru yöneltti.

Özeren ise “Ben onunla zaten mahkemliğim. O şahıs beyin ve zihinsel özürlü. O yüzden soruya cevap vermeye gerek yok” diyerek geçiştirmişti. Bu sözler üzerine Çatalkaya, Gündoğmuş ilçesinde alay konusu haline geldiği gerekçesiyle Belediye Başkanı Özeren hakkında Gündoğmuş Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Özeren’in yargılandığı davanın dördüncü  ve son duruşmasında beraat kararı çıktı.

 Konu hakkında bir açıklama yapan Gündoğmuş İYİ Parti İlçe Başkanı Emir Ali Çatalkaya şunları söyledi: “Bu karar açıkça usul ve yasaya aykırıdır. Zira benin sanığa karşı haksız bir fiilim söz konusu değildir. Geçmişte basında konu olan bu olay ile ilgili savcılık tarafından soruşturma yapılmış. Olayın görgü tanıkları dinlenmiştir. Kaldı ki sanığın katıldığı canlı yayında ben bir haksız fiilde, suç istinadında bulunmadım. Sadece soru sordum. TCK’nın 129-1 maddesinin uygulamada yeri yoktur. Kararın adli olmadığını düşünüyorum. Bu nedenle de istinaf kanun yoluna başvurup yasal haklarımı sonuna kadar aracağım” dedi. – Mesut Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin