EDAŞ’tan kış hazırlıkları « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

EDAŞ’tan kış hazırlıkları

Bu haber 10 Aralık 2017 - 22:59 'de eklendi ve 198 views kez görüntülendi.

 

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), elektrik hizmeti verdiği Antalya, Isparta ve Burdur’da kışın sürdürülebilir ve kesintisiz enerji için bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürüyor. AEDAŞ, kış boyunca 910 saha personeliyle 7/24 çalışacak şekilde hazır.
AEDAŞ, havaların soğumasıyla ‘fırtına ve yoğun yağış’ gibi sert hava koşullarının elektrik dağıtım hizmetinde sorun yaratmaması için hazırlıklara başladı. Enerji nakil hatlarında bakımların büyük bölümü tamamlandı, arıza onarım ve bakım ekiplerinin vardiyaları yeniden düzenlendi, olağanüstü durumlara karşı ön hazırlıklar yapıldı.


SAHADA GÖREVLİ PERSONEL SAYISI 910
Sorumluluk bölgesinde 2 bin 812 kilometrelik enerji nakil hattının bakımını gerçekleştiren ekipler, , 697 elektrik trafosunun elden geçirildi. Antalya, Isparta ve Burdur’da, 407 bina tipi trafo merkezi ve 243 dağıtım merkezinin de bakımı yapıldı. Tarama ve tespit faaliyetleri sonunda sorun tespit edilen 37 bin 619 aydınlatma armatürü çalışır hale getirildi. AEDAŞ; Antalya, Isparta ve Burdur’daki 910 saha personelini ve 178 arıza-onarım saha aracını da (hidrolik platformlu vinç, transit araç, kar aracı, 4×4) 7/24 çalışacak şekilde organize etti.
ORTA GERİLİM HATLARININ YÜZDE 85’İ HAVAİ HAT
37 bin 333 kilometre gibi oldukça geniş bir coğrafyada hizmet veren AEDAŞ’ın dağıtım bölgesinde, orta gerilim hatlarının yüzde 85’i, alçak gerilim hatlarının ise yüzde 71’i havai hat olduğu için hava durumu büyük önem taşıyor. Bu nedenle AEDAŞ, kış aylarında özellikle aşırı yağış ve buzlanma olan yüksek kesimlerdeki bölgelerde olası arızaların önüne geçmek için hatlarda ve trafolarda düzenli bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürüyor.
‘YOĞUN YAĞIŞ VE FIRTINADA TÜM PERSONEL SAHADA’
AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, meteorolojik uyarılar ve hava muhalefetiyle ilgili gelişmeler kapsamında arızaların yoğun olduğu saatlerde ekip sayısının artırıldığına işaret ederek, “Yoğun yağış ya da fırtına gibi afet durumlarında ise vardiya düzenleri iptal edilerek tüm personelinin saha çalışmalarına eksiksiz katılımı sağlanıyor. Afetin daha yoğun yaşandığı işletmeler ile diğer daha az etkilenen işletmeler arasında araç ve personel takviyeleri yaparak ekiplerimiz arasında gerekli destek ve dayanışma sağlanıyor” dedi.
GÜNLÜK ŞEBEKE OPERASYON BÜLTENİ İLE METEOROLOJİ TAKİBİ
AEDAŞ Şebeke Operasyon Direktörlüğü bünyesinde bulunan SCADA birimi tarafından hazırlanan ‘Günlük Şebeke Operasyon Bülteni’ ile meteorolojik veriler esas alınarak Antalya, Isparta, Burdur illerinde meydana gelebilecek 6 günlük hava tahminleri (aşırı yağış, fırtına, yıldırım düşmesi, kar gibi atmosferik ve çevresel olayların) bilgileri derleniyor. Bu işlem, enerjinin uzaktan izlenmesi ve yönetilmesi operasyonlarıyla birlikte eşzamanlı gerçekleştiriliyor. – DHA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin