EĞİTİM ATAĞI « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

BİZİM SONUMUZ

KÖŞE YAZILARI

BULAMIYORUM

KÖŞE YAZILARI

KAYGILARIMIZ

KÖŞE YAZILARI

EĞİTİM ATAĞI

Bu haber 12 Şubat 2018 - 23:27 'de eklendi ve 496 views kez görüntülendi.

 

Gündoğmuş’ta yükseköğretimin gelişmesi için yapılan çalışmalar kapsamında ALKÜ’den gelen akademisyenler eğitim kurumlarını incelediler. İncelemeler sonrası YÖK’e sunulacak dosyada bulunması gereken bilgi ve belgeler kararlaştırıldı.

Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesi’nden (ALKÜ) Doç. Dr. Mehmet Ak ve Öğretim Üyesi Cemal Çimenoğlu Gündoğmuş’a gelerek eğitim yatırımlarını incelediler. Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren de akademisyenlere eşlik etti. Okul binası, 40 kişilik erkek ve 30 kişilik kız yurtları, spor tesisleri, kültür merkezi, kütüphane, lojmanlar, apart daireler ve hastanede incelemelerde bulundular. Gerekli incelemelerin ardından Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) sunulacak dosyada bulunması gereken bilgi ve belgeler üzerine kararlar alındı.

YÖK’e dosya sunulacak

Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, ilçede eğitime yönelik yapılmakta olan yatırımlar üzerine açıklamalarda bulundu. Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesi’nden (ALKÜ) Doç. Dr. Mehmet Ak ve Öğretim Üyesi Cemal Çimenoğlu ile yatırımları inceleyen Özeren, “Teşekkürler sayın bakanım, müjdeler olsun Gündoğmuşum” diyerek Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ilgisine değindi. Gerekli incelemelerin ardından Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) sunulacak dosyada bulunması gereken bilgi ve belgeler üzerine kararlar alındı.
Özeren, “Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun ilgileriyle MYO’nun ilk toplantısını ve tesis incelemelerini yaptık. Bu bağlamda, Alaattin Keykubat Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Mehmet Ak ve Cemal Çimenoğlu hocalarımla okul binasını, 40 kişilik erkek ve 30 kişilik kız yurtlarını, spor tesislerini, kültür merkezini, kütüphaneyi, lojmanları, apart daireleri ve hastaneyi ziyaret ettik. YÖK’e sunulacak dosyada bulunması gerekli bilgi ve belgeler konusundaki yardımlarından dolayı Mehmet ve Cemal hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Geçen yıl mart ayında Gündoğmuş’u ziyaret eden Çavuşoğlu, Gündoğmuş’a yaptıkları yatırımları anlatmış ve bir grup öğrencinin ellerinde taşıdıkları kartonlara yazılı harflerle “Gündoğmuş Fatma Çavuşoğlu Meslek Yüksekokulu” yazısını oluşturmaları üzerine, rahmetli annesinin Gündoğmuş’a çok önem verdiğini kaydetmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.