Elektrik şebekelerine bakım « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Hedef 60 bin

YEREL HABERLER

Elektrik şebekelerine bakım

Bu haber 19 Mayıs 2020 - 17:39 'de eklendi ve 184 views kez görüntülendi.

Elektrik şebekelerine bakım

Bazı yaylaların elektriksiz kalmasının ardından Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından Alanya, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerinde elektrik şebekelerine bakım ve onarım çalışması yapılacak.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından sorumluluk sahasında bulunan Alanya, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerinde alçak ve ortak gerilim elektrik şebekelerine bakım ve onarım çalışması yapılacak. 2 milyon 285 bin TL tahmini bedel açıklanan iş için 15 Mayıs Cuma günü açık ihale usulü ile ihale gerçekleştirilecek.

Gündoğmuş’un Toros Dağları’nın eteklerindeki yaylaları, kış aylarının sert ve çetin geçmesi sonucu devrilen demir direkler yüzünden elektriksiz kalmış ve yayla sakinleri, demir direklerin eksi 40’lara kadar düşen hava sıcaklığı ve fırtına yüzünden kırıldığını söyleyerek beton direk yapılmasını istemişti.

Çaşır, Pambılık yaylası sakinleri, 4 aydır bölgede elektriğin olmadığını belirterek yetkililerin bir an önce sorunu çözmesini talep etmişti. 

Önceki yıllarda aynı sorunun kendi yaylalarında yaşandığını belirten Alanya Çakallık Mahalle Muhtarı Memiş Şahin, “O bölgede sert fırtınalar var, direkler galvanizsiz yapılmış ve bükülmüş. Bizim yaylada da aynı fırtına ve eksi 50’ye varan soğuk vardı. İki yıl önce galvanizli demirden direkler kullanıldı. Bu sorunu yaşamadık” demişti. – Haber Merkezi

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin