Esnafa bilirkişilik yolu « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

BİZİM SONUMUZ

KÖŞE YAZILARI

BULAMIYORUM

KÖŞE YAZILARI

KAYGILARIMIZ

KÖŞE YAZILARI

Esnafa bilirkişilik yolu

Bu haber 05 Kasım 2017 - 23:54 'de eklendi ve 360 views kez görüntülendi.

 

Gündoğmuş Belediyesi, ilçede bulunan esnaflarla bir toplantı düzenleyip sorunlarını dinledi. Esnafların taleplerinin ele alındığını toplantıda sorunların çözümü noktasında yapılacak da görüşüldü.
Öte yandan TESK Genel Başkanı Palandöken, verilecek eğitimden sonra gerekli şartları taşıyan esnaflar bilirkişi olark görev yapabilecek.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, verecekleri temel eğitim sonrasında mevzuattaki şartları da taşımaları halinde esnafın bilirkişilik yapabileceğini bildirdi.
Palandöken, yazılı açıklamasında, Bilirkişilik Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında TESK tarafından bilirkişilik temel eğitimi verilmesinin uygun bulunduğu ve konfederasyonun bu alanda yetkilendirildiğini ifade etti.
Eğitimin, beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişilere verileceğini ve bilirkişilik faaliyetine ilişkin temel, teorik ve pratik bilgileri içereceğini belirten Palandöken, kasım ayında gerçekleştirilecek eğitimlere, talep doğrultusunda daha sonra da devam edileceğini kaydetti.
Palandöken, bilirkişilerin donanımının ne kadar iyi olursa, yargıya yansımasının da o kadar olumlu olacağına işaret ederek, eğitim sonrasında herhangi bir sınava tabi olmadan bilirkişilik sertifikası sahibi olunacağına dikkati çekti. Palandöken, “Esnafımız, eğitim sonrasında bilirkişilik bölge kurullarına, mevzuatta belirtilen diğer şartları da taşımaları halinde, almış oldukları sertifika ile bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabilecek” ifadesini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.