Fırsatçılar uydudan tespit ediliyor « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Fırsatçılar uydudan tespit ediliyor

Bu haber 02 Ocak 2019 - 21:24 'de eklendi ve 216 views kez görüntülendi.

Fırsatçılar uydudan tespit ediliyor

Antalya’da ‘İmar Barışı’ kapsamında yürütülen çalışmalarda fırsatçılar dikkat çekti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün teknik personellerinden oluşan 3 ayrı komisyon, yer tespiti yaparak talepleri değerlendirdi. Komisyon, vatandaşlardan gelen ihbarları da dikkate alarak yaptığı inceleme ile ‘İmar Barışı’nı delmeye çalışanları tespit etti.
Son yapılan denetim ve uydu takibi sonucu Kumluca ilçesindeki doğa harikası turizm cenneti Adrasan ve Çıralı’da kaçak bungalov ev planları bozuldu.
Ekiplerin yaptığı kontrollerde kaçak 105 yapı tespit edildi. Fırsatçıların hedefindeki bir diğer bölge ise Muratpaşa ilçesi Kundu Turizm Bölgesi’ndeki Yamansaz oldu. Zemini bataklık olan ve kuş cenneti olarak bilinen Yamansaz’daki konteyner sayısının giderek arttığı göze çarpıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile belediyeler tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda 2018 yılında yapılan ve usulsüz olarak İmar Barışı’ndan yararlanmak için başvurulan 1006 kaçak yapı ortaya çıkarıldı. İmar Barışı süresini kapsamayan bu kaçak yapıların 64’ünün yıkımı tamamlandı.
İmar Barışı’nı delmeye çalışanların bir başka hedefi ise rakımı yüksek yaylalar oldu. Korkuteli ilçesinin İmecik Yaylası’nda 71 adet kaçak yapı tespit edilirken birçoğunun yıkım işlemleri gerçekleştirildi. Kaçak yapıların yoğun olduğu Kaş ilçesinde ise 77 adet kaçak tespit edilirken bu yapıların İslamlar ve Bezirgan bölgesinde yoğunlaştığı belirlendi. Alanya ve Konyaaltı ilçelerinin yaylaları da fırsatçıların hedefi haline geldi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.