Gündoğmuş’tan katılım olmadı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Siyasette hareket başladı

SİYASET, YEREL HABERLER

Gündoğmuş’tan katılım olmadı

Bu haber 10 Ekim 2017 - 0:08 'de eklendi ve 446 views kez görüntülendi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 2’nci düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın il finali yarın yapılacak.
Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın yarı finali yapıldı. Gündoğmuş hariç 18 ilçe birincisinin katıldığı yarı finalde yarışmacılar 20 soru soruldu. Yarışma sonunda Elmalı, Finike, Gazipaşa, İbradı, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca ve Muratpaşa’yı temsil eden yarışmacılar finale kaldı.
Finalistler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen’i ziyaret etti. Yarışmacılara başarılar dileyen Özen, “Gündoğmuş hariç 18 ilçede yarışmaya katılan tüm kadın çiftçiler bizim için birincidir. Daha önce de söylediğim gibi bu yarışmanın kaybedeni yok” dedi.
Kadın çiftçilerin özellikle eğitim çalışmalarına istekli olmasının sevindirici olduğunu aktaran Mustafa Özen, onların bu heveslerine de pozitif ayrımcılık yaparak karşılık verdiklerini ve kadın çiftçiler adına farklı çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Özen, Toprağın Sultanları Projesi kapsamında ilçe birincilerine yönelik bir gezi düzenleyeceklerini de söyledi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.