HAKİKİ İMAN VE DUANIN GÜCÜ « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Siyasette hareket başladı

SİYASET, YEREL HABERLER

HAKİKİ İMAN VE DUANIN GÜCÜ

Bu haber 09 Şubat 2020 - 17:10 'de eklendi ve 186 views kez görüntülendi.

HAKİKİ İMAN VE DUANIN GÜCÜ
Yaşadığımız dünya başka bir hal aldı. Kavramlar, düşünceler, hayaller, fikirler içinde yaşadığımız şartlara göre değişip değerlendirmeye çalışılıyor.
Hakikat ise çok daha bambaşka. Gerçekler gerçek hayatı çok farklı şekilde anlatıyor. İşte bir örnek.
Mısırlı bir adamın kalp hastalığı vardı.
Doktorlar hastalığının çok ağır olduğunu, ameliyatın yalnız yurt dışında yapılabileceğini söylediler. Adam zaman kaybetmeden Londra’ya gitti ve kendine iyi bir doktor buldu. Doktoru hastalığının ağır olduğunu ve ameliyat olursa da %1 yaşama şansı olduğunu söyledi. Adam ne yapacağını bilemedi. Düşündü taşındı ve doktora ameliyattan önce memleketine dönerek, vasiyetini yazacağını, işlerini yoluna koyarak on günün içinde geri geleceğini söyledi.
Adam memleketine geldi, on günün içinde düzene koydu her şeyi, yakınlarıyla helallaşıp evden ayrıldı. Yolu pazarın karşısından geçiyordu. Pazarda bir kasap etlerin kötü yerlerini ayırıp çöpe atıyordu. Bir taraftan da genç bir kadın kasabın çöpe attığı etleri topluyordu. Kadına yaklaştı, etlerin kötü kısımlarını neden çöpten topladığını sordu. Kadın utanarak beş çocuğu olduğunu, çocuklarının yalnız yılda bir kez Kurban Bayramı’nda et yediklerini söyledi. Adam duyduklarına çok üzülmüştü. Kasaptan 5 kilo et alıp kadına verdi, sonra ise kasabın her ay bu kadına 5 kilo et vermesi için 5 yıllık et parasını önceden ödedi. Kadın gözleri yaşlı ve sevinç içinde ellerini göğe açarak “Allah’ım dedi, sen bu adamın bütün zorluklarını kolaylaştır!”
Kadın içten öyle dua etmişti ki duası bütün arşı salladı..
Adam Londra’dakı hastaneye gelmişti. Ameliyyat öncesi yeniden muayene olunması gerekiyordu. Muayene eden doktor şaşırmış durumdaydı, üç kez yeniden adamı muayene etti, sonra adama bakarak “Bu bir mucize, kalbin tam sağlam.” dedi.
Adam kadının onun için ettiği duayı hatırladı ve doktora:
– “Mucize değil, bir kadının gözyaşları sebebi ile Allah’ın verdiği şifadır bu.” dedi.
Taberani : Peygamber Efendimiz buyurdular:
”Mallarınızı zekatla koruyunuz. Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz. Belaları da dua ile karşılayıp savınız.”
Dini hayatın bizim her derdimize ayrı bir kolaylık kattığının farkında olursak kazançlı çıkarız.
Rabbimiz hepimizin zorluklarını kolaylaştırsın. Hastalarımıza şifa dertlilerimize deva versin. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.