Hedef turizmi 12 aya yaymak « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Hedef turizmi 12 aya yaymak

Bu haber 03 Kasım 2020 - 21:54 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

Hedef turizmi 12 aya yaymak

Vali Ersin Yazıcı, hedeflerinin Antalya’da turizmi 12 aya yaymak olduğunu ve çalıştıklarını belirtti.

Koronavirüs nedeniyle Türkiye ve dünyada turizm sektörü ciddi yaralar aldı. Antalya’da bu konuya çözüm amaçlı adımlar atılmaya başlandı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Konyaaltı Kaymakamlığını ziyaret ederek, ilçenin altyapısı, sosyo, kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık alanındaki sorunları ile koronavirüs  sürecinde alınan tedbirleri değerlendirdi.

Antalya’nın “turizmin başkenti” olarak nitelendirildiğini vurgulayan Yazıcı, ilçede bulunan dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinin kent için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Konyaaltı ilçesinin, sahili, doğal güzellikleriyle göz kamaştırdığını ifade eden Yazıcı, “Konyaaltı turizmde bir marka. Özellikle sahiliyle şehre gelen misafirlerimizin uğrak noktası. El ele vererek turizmin oluşturduğu katma değeri artırabiliriz. Hedefimiz Antalya’nın tamamında turizmi 12 aya yaymak. Antalya’mız turizmde lider bir şehir. Bunu yeni başarılarla devam ettireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurum müdürlerine seslenen Yazıcı, turizmin gözdesi Antalya’ya birlikte hizmet edeceklerini bildirdi.

En önemli görevlerinin vatandaşa iyi hizmet sunmak olduğuna değinen Yazıcı, hızlı ve çözüm odaklı hareket edilmesini istedi.

Salgınla ilgili uyarılarda da bulunan Yazıcı, hem devleti temsil eden kişilerin hem de vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları gerektiğini bildirdi.

Yazıcı, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’i de ziyaret edip, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. – AA

 

mcafee lisans satın al

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.