İlber Ortaylı’ya büyük ilgi « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Hedef 60 bin

YEREL HABERLER

İlber Ortaylı’ya büyük ilgi

Bu haber 23 Ekim 2017 - 7:05 'de eklendi ve 379 views kez görüntülendi.

 

Alanya Belediyesi’nin de katkılarıyla düzenlenen II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne katılan ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Belediye Kültür Merkezi’nde “Kerkük ve Musul Meselesi” konulu bir konferans verdi. Kültür Merkezini sığmayan kalabalık dışarı taştı. Alanya Belediyesi salona giremeyen vatandaşlar için salonun dışına dev ekran kurarak Ortaylı konferansını izlemelerini sağladı.
KERKÜK VE MUSUL MESELESİ KONUŞULDU
Prof. Dr. İlber Ortaylı AKM’de verdiği konferansta başta Kerkük ve Musul meselesi olmak üzere, Ortadoğu’daki sorunların nedenleri, Araplardaki milliyetçilik ve vatan kavramlarının anlamı, Irak ve Suriye’nin başına gelenlerden dolayı yaşadıkları sorunlar, Kerkük ve Musul’da yaşayan Türkmenler’in Osmanlı İmparatorluğu zamanındaki ve günümüzdeki durumu, Suriye ve Irak’taki rejim zayıflığı, Rusya ve Amerika’nın bu bölgelerdeki emelleri ve izlediği politikalar üzerine görüşlerini paylaştı.
YÜCEL: “VATANDAŞLARIMIZ BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne, Alanya Belediyesi’nin de önemli katkılar verdiğini söyledi. Başkan Yücel, Türkiye’nin tarih konusunda önemli bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın günümüzün en büyük sorunlarından ve Türkiye’yi de yakından ilgilendiren Kerkük ve Musul Meselesi konusunda verdiği konferansa ilgilinin çok büyük olduğunu belirtti. Yücel; “Konferansa olan ilgi bizleri ve Sayın Ortaylı’yı mutlu etti. Vatandaşlarımızın ülke meselelerini yakından takip etmesi, milli birlik ve bütünlüğümüz açısından çok önemli.” dedi.
AKADEMİK FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi çerçevesinde, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda “Akademik Fotoğraf Sergisi” açıldı. Sergi açılışını konferans öncesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı ve davetlilerle birlikte yaptı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin