İYİ Parti’den rest « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Siyasette hareket başladı

SİYASET, YEREL HABERLER

İYİ Parti’den rest

Bu haber 28 Aralık 2018 - 23:34 'de eklendi ve 393 views kez görüntülendi.

İYİ Parti’den rest

CHP ile İYİ Parti’nin yerel seçimler için ittifak anlaşması kapsamında Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Muhittin Böcek olarak açıklandı. Büyükşehir ile birlikte 9 tane ilçe adayı da açıklandı. Açıklamanın ardından İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın’dan Aksu adayına itiraz geldi. Aydın, CHP’nin Aksu adayını kabul etmediğini, Kepez ve Aksu’nun kırmızıçizgisi olduğunu belirterek, “Kepez ve Aksu’yu alamazsam 250 bin oyumu koruyamam. Benim oyu koruyamadığım gibi Muhittin Böcek de büyükşehiri alamaz. CHP büyükşehiri kazanmak istiyorsa Kepez ve Aksu’yu bize vermek zorunda” dedi.
İki parti arasında şu anda iş birliği anlaşmasının sağlandığına değinen Aydın, Kepez’in kendilerinin olduğunu ifade ederek, Kepez’i alamadıktan sonra bu anlaşmanın adının ‘iş birliği’ olmayacağının söyledi. CHP’nin Aksu adayını açıkladığını hatırlatan Aydın şu ifadeleri kullandı: “Biz Aksu’da ikinci partiyiz. Bunlar tekrar görüşülecek. Kepez’e biz aday göstermeliyiz. İYİ Parti olarak, Antalya’da 250 bin oy aldık. Alanya, Serik, Aksu bizim olmalı. Metropol ilçelerden Konyaaltı, Muratpaşa hakkında bir şey söylemedik, CHP’de adaylarını açıkladı. Bu durumda Kepez de bizim olmalı, CHP’de aday çıkartmamalı. Elmalı, Korkuteli, Kaş, Kumluca bu ilçeler bizim kolay alabileceğimiz yerler. Adı iş birliği olacaksa, İyi Parti’de Antalya’da 250 bin oyun altında kalmadıysa, kendi seçmenimi sahaya yansıtabilmek için ve de CHP’de büyükşehiri kazanmak istiyorsa, bana bu söylediklerimi vermek zorunda. Yoksa ben seçmenimi sandığa götüremem.”
CHP’nin Aksu’ya aday çıkartmasını kabul etmediğine dikkat çeken İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, “Aksu benim kırmızı çizgim. Nasıl olacak bilmiyorum ama açıkladılar. Eğer masa yıkılırsa, biz de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kendi adayımızı çıkarıp, denge kurmak için değil kazanmak için her türlü gireriz. Genel merkezde büyükşehir için anlaşma sağlandı, ilçeler anlamında ise görüşmeler sürüyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.