Kayak tesisi için ilk adımlar atıldı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Siyasette hareket başladı

SİYASET, YEREL HABERLER

Kayak tesisi için ilk adımlar atıldı

Bu haber 27 Şubat 2019 - 22:52 'de eklendi ve 510 views kez görüntülendi.

Kayak tesisi için
ilk adımlar atıldı

Turizm Bakanlığı tarafından ‘Kış Sporları Turizm Merkezi’ olarak ilan edilen Alanya Akdağ Kayak Merkezi’ne bir tesis kazandırmak için büyük çaba gösteren Alanya Akdağ Kayak Kulübü Başkanı Handan Aydemir ve Akdağ İcraat Komisyonu Başkanı Sevil Kurt önemli bir başarının ilk adımını attılar.

Uzman görüşlerinin ışığında, akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerinin ve ilgili sektör temsilcilerinin görüşlerini sunduğu bir çalıştay, Alanya’ya prestij katacak kayak merkezinin yapılmasının olmaz sa olmaz bir ön adımı olduğunun bilincinde olan kulüp; geçtiğimiz günlerde Kulüp Başkanı Handan Aydemir, İcraat Komisyonu Başkanı Sevil Kurt ve Kulüp yöneticilerinden Adnan Sarı ile Serkan Salvur’un, ALKÜ Üniversitesine yaptığı ‘çalıştay’ başvurusu; spor bilimlerinde kayak branşı olmadığı gerekçesi ile olumsuz sonuçlandı.
Başkan Handan Aydemir 11 Şubat’ta Kars’a giderek Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Dr. Öğr. Üye. Levent Tanyeri ile yaptığı görüşme de olumsuz sonuçlandı. Severek yardım etmek istediğini belirten Levent Tanyeri ancak iş yoğunlukları nedeni ile kısa vade de yardımcı olamayacaklarını ifade etti.
Tüm bunlara rağmen sıkılmadan mücadelesine devam eden Kulüp Başkanı Handan Aydemir ve Komisyon Başkanı Sevil Kurt Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreter’i Ali Serinoğlu, Rektör Yardımcısı Prof Dr Ahmet Ögke ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof Dr Fatih Kılınç ile yaptığı görüşmeler olumlu sonuç verdi.
Birçok kez çalıştay tecrübesi kazanmış ve Alanya ile yakından ilgilenip, uzun süredir kentimizle ilgili fizibilite raporları tutan Dekan Prof Dr Fatih Kılınç; çalıştay için Kulüp ile işbirliği yapmaktan heyecan duyduğunu, bunun getireceği iş yüküne razı olduklarını, geniş bir vizyonla bakarak kusursuz bir çalıştay için de en yakın zaman da Akdağ’a çıkıp fizibilite raporları hazırlayacaklarını dile getirdiler.
Kulüp Başkanı Handan Aydemir sonuçsuz kalan hiçbir görüşmenin kendilerini asla yıldırmadığını, Alanya için atılan her adımda severek yer alacağını, nihayetinde kayağı; sadece spor olarak görmeyip, Alanya’yı 12 ay turizm merkezine dnüştürmenin önemli bir faktörü olarak ele alacak uzman bir akademisyen ekibi ile işbirliği içerisinde bu çalıştayı yapacak olmaktan duyduğu heyecanı ve memnuniyetini dile getirdi.
Alanya için tarihi bir adım olan bu çalıştayda ortak akıl ile hareket edeceklerini ve ilgili tüm uzman görüşlerine başvuracaklarını da sözlerine ekledi.
Kulüp üyelerinden ALTİD Başkanı Burhan Sili Alanya için atılan bu adımın destekçisi olduklarını ve çalıştay süreci boyunca akademisyenlerin konaklamaları ile yakından ilgileneceklerini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.