ÖZEREN’DEN ‘DEMOKRASİYE KURŞUN’ « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Hedef 60 bin

YEREL HABERLER

ÖZEREN’DEN ‘DEMOKRASİYE KURŞUN’

Bu haber 30 Mart 2019 - 14:13 'de eklendi ve 593 views kez görüntülendi.

ÖZEREN’DEN ‘DEMOKRASİYE
KURŞUN’

Gündoğmuş, tarihinin en gergin seçim sürecini yaşıyor. Mevcut Başkan Özeren’in ‘seçim öncesi oy karşılığı erzak dağıttığı’ yönündeki ihbarlar üzerine İYİ Partililer, Özeren ve ekibini gözlemlemeye başladı. İYİ Partililerin kendilerini izlemesinden rahatsız olan Özeren’in ruhsatlı tabancasıyla kurşun sıkması gerginliği daha da arttı. Bu gergin ortamda oy kullanacak olan seçmen endişeli.

‘OY KARŞILIĞI ERZAK’ İDDİASI
Gündoğmuş’ta seçimlere günler kala yaşanan olayla siyasi ortam bir anda gerildi. Adayların proje açıklamaları, seçmenleri ziyaret edip oy istemeleri, bazı yetkililerin görevi kötüye kullanmaları ve haklarında yürütülen soruşturmalar, FETÖ evraklarının çöplükte yakılmak istenmesi yerine sadece yaşanan gerginlik gündem oldu. ‘Seçim öncesi oy karşılığı erzak dağıtıldığı’ yönündeki ihbarlar üzerine Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i izleyen İYİ Partililer ile AK Partililer arasında 27 Mart Çarşamba gününün ilk saatlerinde gerginlik yaşandı.
SEÇMENLER TEDİRGİN OLDU
İddiaya göre Başkan Özeren, emniyet güçlerinin de bulunduğu ortamda evine çıkarak ruhsatlı tabancasını alıp havaya birkaç el ateş etti. Ateş edilmesi ile birlikte polis, olaya müdahale etti. Taraflar emniyette ifade verirken Özeren’in tabancasına da el konulduğu belirtildi. Olayın ardından açıklama yapan siyasilerin gündemi yaşanan gergin gece oldu. Gündoğmuşlu seçmen, demokratik bir yarışta kurşun sıkmaya kadar ilerleyen gerginlik ortamında oy kullanacak olmaktan endişe duymaya başladı. Seçmen, seçim günü de benzer olayların yaşamasından tedirgin olurken sağduyulu insanlar, sükûnet çağrısı yaptı. 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin