Portakal Suyu Hastalıklardan Koruyor « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Hedef 60 bin

YEREL HABERLER

Portakal Suyu Hastalıklardan Koruyor

Bu haber 25 Şubat 2019 - 13:24 'de eklendi ve 770 views kez görüntülendi.

Portakal Suyu Hastalıklardan Koruyor

Kış aylarının ilk sırada bulunan meyvelerinden biri olan portakal, özellikle C vitamini deposu olarak tam bir sağlık kaynağı oluşturuyor. Bu nedenle her gün sağlıklı bir kış mevsimi geçirebilmek için bir bardak portakal suyu tüketmek çok büyük bir fayda sağlıyor.

C vitamini içeriği ile tam bir depo meyve oluşturan portakal, aynı zamanda birçok fayda sağlarken bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

İpekyolu’nun çok güçlü bir şekilde kullanıldığı zamanlarda Hindistan’dan dünyaya yayılan bir meyve olan portakal, aslında melez bir meyve türüdür.

Cilt bakım ürünlerinin yapılmasında, ilaçların üretilmesinde ve kozmetik sanayinde kullanılırken, fakat aynı zamanda bir kış meyvesi olarak lezzetli bir şekilde tüketilebilmektedir.

Portakal denildiğinde insanın aklına ilk gelen şey C vitamini olurken, aslında portakal içeriğinde yoğun miktarda B vitamini de barındırır. Bilhassa sabah kahvaltısında tüketildiğinde en sağlıklı meyve suyu oluşturan portakal suyu ise folik asit içerdiği için bebeklerin gelişimine de katkı sağlamaktadır. Bu nedenle sabah kahvaltısında özellikle hamileliğin ilk 3 ayı süresince tüketilmesi önerilmektedir.

Portakal suyu özellikle mevsim geçişlerinde insan sağlığına büyük bir katkı sağlarken, cildinizin genç kalmasını sağlayan besinlerden birisidir. Sayılamayacak kadar fazla faydası olan portakal, öncelikle yüksek C vitamini içerdiği için gün boyu C vitamini ihtiyacımızın tamamını karşılayabilir.

Toksinlerden arındırma sayesinde hastalıklara karşı koruma oluşturur. Tümör oluşumunu ve kanser riskini en düşük seviyeye indirir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin