ŞOK İDDA « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

  DOST KALALIM

KÖŞE YAZILARI

ŞOK İDDA

Bu haber 19 Kasım 2017 - 23:12 'de eklendi ve 1.070 views kez görüntülendi.

Emniyet Müdürlüğü
kaldırılıyor mu?

Gündoğmuş’ta İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kaldırılıp ilçenin jandarma sorumluluk bölgesine dahil edileceği iddiası ilçede şok etkisi oluşturdu. Yetkililer bu iddiaların şimdilik dedikodu niteliğinde olduğunu söyledi.

Türkiye genelinde nüfusu az olan ilçelerde İlçe Emniyet Müdürlüklerinin kaldırılacağı iddia edildi. Antalya’da da nüfusu en az olan ilçelerin de bundan etkileneceği konuşuluyor. Buna göre Gündoğmuş, Akseki ve İbradı’da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kaldırılacağı ve ilçelerin jandarma sorumluluk bölgesi olacağı ileri sürüldü. 2019’a kadar söz konusu ilçelerde dönüşümün gerçekleşeceği de iddialar arasında yer alıyor.
İddiaların ilçede yayılmasının ardından vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Resmi makamları telefon yağmuruna tutan vatandaşlar net bir bilgi almak istedi.
Gündoğmuş Gazetesi olarak İddiaları sorduğumuz Belediye Başkanı Mehmet Özeren, şuanda sadece dedikodu niteliğinde olduğunu söyledi. Özeren, “Resmi makamlardan gelen bir bilgi yok. Emniyet Amiri ve Kaymakam Hanım ile de görüştüm. Haberin kaynağının ne olduğu bilinmiyor. Bu konuda görüşmelerim olacak. Akseni Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal’a da sordum. Ona da gelen bir resmi bilgi yok. Şuanda sadece dedikodu niteliğinde” dedi.
Dedikoduların ardından net bir bilgi alamayan vatandaş ve esnaf ise duruma tepkili. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kaldırılmasının gerçekleşmesi halinde Gündoğmuş’un gelişiminin önüne engel olacağını ve dağ kasabası statüsüne gerileceğini söyleyen vatandaşlar, “Bu konuda yetkili olanlar net bir bilgi versinler. Gerçek olmamasını temenni ediyoruz. Emniyetin kaldırılması demek ilçemizin küçülmesine neden olur. Gündoğmuş’tan hizmetlerin çekilmesi değil, daha fazla hizmetin getirilmesi gerekir. Gelişmekte olan Gündoğmuş’umuz bunu hak etmiyor” dediler. – Dursun Kayacı

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin