Tatilci ikinci tur seçim öngördü « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Hedef 60 bin

YEREL HABERLER

Tatilci ikinci tur seçim öngördü

Bu haber 06 Haziran 2018 - 23:57 'de eklendi ve 285 views kez görüntülendi.

Tatilci ikinci tur seçim öngördü

Turizm sektöründen gelen haberler seçmenlerin cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalacağı öngörüsüyle hareket etmeye başladığını gösteriyor. Olası ikinci turun tarihi 8 Temmuz’daki rezervasyon iptalleri yüzde 60’a ulaştı.
Dünya gazetesinden Selenay Yağcı’nın haberine göre, erken seçim kararı açıklanır açıklanmaz iptal talepleriyle karşılaştıklarını söyleyen Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, ilk etapta 24 Haziran tarihi için iptal oranının yüzde 75 olduğunu, ancak şu an oranın yüzde 90’ı bulduğunu ifade etti.
Haziran ayı sezon başı olduğu için tereddüttün daha az olduğunu belirten Onaran şöyle devam etti: “Ancak 8 Temmuz fiyatların en yüksek olduğu dönemlerden biri. Tatilciler uygun fiyatta aldıkları tatillerinden başka çözüm bulmak için beklemiş olabilirler. Ancak tarih yaklaştıkça iptallerin oranı artıyor. Şimdiden yüzde 60’ı buldu.”
TÜROFED Başkanı Osman Ayık da, son üç yılda yerli turistin erken rezervasyon avantajlarını öğrendiğini ifade ederek, “Satın alan tatilci bu avantajlarını kaybetmemek için ilk şokla beklemiş olabilir. Tarih yaklaştıkça iptal ve değiştirme oranları artacaktır” dedi.
Setur’dan bir yetkiliye göre ise seçim gibi önemli sebeplerde koşulsuz iptal hakkının olduğunu öğrenen tatilcinin 8 Temmuz tarihinden vazgeçmesi daha kolay oldu. Bunun yanında oteller de mevcut duruma ayak uydurup tatilciyi mağdur etmeyerek, sezon ortasındaki fiyatlarını yumuşattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin