Türel: Birinci belli, ikinci önemli değil « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Türel: Birinci belli, ikinci önemli değil

Bu haber 13 Ekim 2018 - 8:03 'de eklendi ve 254 views kez görüntülendi.

Türel: Birinci belli,
ikinci önemli değil

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gündeme yönelik değerlendirme yaptı. Aksu ilçesi Altıntaş Mahallesi’nde imar sorunu konusundaki çalışmaların planlamaya göre devam ettiğini belirten Türel, ocak ya da şubat ayında şerhlerin kaldırılacağını söyledi. 2019 sonrası yapacakları en önemli çalışmalardan birinin metro olduğunu belirten Türel, ilgili bakanlıklardan gerekli izinleri aldıklarını kaydetti. Türel, “Allah nasip ederse, yeniden Antalyalıların teveccühü ile görev yapabilme şansımız olursa raylı sistemde dördüncü etabımız, Büyük Liman’dan Kırcami’nin kenarından geçerek Kundu’ya kadar metro planlıyoruz. Duraklarına kadar her şey belli. Onayları aldık. Antalya’nın dördüncü raylı etabı metro olacak. Antalyalılar teveccüh gösterirse bu projelerin Antalya’ya yapılmasını isterlerse, kentin hizmetkarı olarak bu projelerimizi yapmaya hazırız” diye konuştu.
Yerel seçimler için üst düzey görüşmelerin devam ettiğini belirten Türel, bunun genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde uygulanabilirliğinin çok zor olduğunu ifade etti. Türel, şöyle devam etti:
“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul dışında her yerde aday göstereceklerini söyledi. Partimiz her yerde aday göstereceğini söyledi. Her iki parti her yerde aday gösterecekse bu ancak gönül ittifakı ile çözülür. Bu da tabanda birleşmeyi ifade eder. Yasal veya yazılı metne dayalı bir mutabakat yerel seçimlerde çok zordur. Muhalefet ne yapar bilemiyorum.”
Bir gazetecinin CHP’den büyükşehir belediyesi adaylığı için karşısında kimi görmek istediği sorusuna Türel, “Hayırlısı olsun, birinci belli ikincinin kim olacağı önemli değil” karşılığını verdi. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin