Ücretli öğretmenlik için başvurular ‘e-devlet’ten « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

BİZİM SONUMUZ

KÖŞE YAZILARI

BULAMIYORUM

KÖŞE YAZILARI

KAYGILARIMIZ

KÖŞE YAZILARI

Ücretli öğretmenlik için başvurular ‘e-devlet’ten

Bu haber 04 Şubat 2018 - 23:47 'de eklendi ve 399 views kez görüntülendi.

 

Gündoğmuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. döneminde, ek ders karşılığı ücretli öğretmen olarak görevlendirilmek isteyen adayların başvurularını şahsen e-devlet üzerinden yapacaklarını açıkladı.

E Devlet ücretli öğretmen başvurusu, normal şartlar altında İl Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden gerçekleştirilen başvuru işlemlerini kolay bir hale getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışan okullarda öğretmen olarak görev yapmak isteyen vatandaşlar, ücretli öğretmenlik başvuru işlemini E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Peki, E-Devlet ücretli öğretmen başvurusu nasıl yapılacak?
E-DEVLET İLE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR
E-Devlet ile ücretli öğretmenlik başvurusunun nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. ücretli öğretmenlik yapmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden kolay başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. İşte detaylar.
e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. MEB’in yaptığı açıklamada, başvuruların 2. dönem sonuna kadar yapılacağı bildirildi. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacağını da belirten MEB, hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1. dönem sonu itibariyle sonlandırıldığını, bu durumda bulunanların 2. dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerektiği vurgulandı.
BAŞVURU NASIL YAPILIR?
E-Devlet şifresine sahip olan bireyler, sisteme giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan ekrana ‘ücretli öğretmenlik’ terimini yazarak arama gerçekleştirecek.
Açılan sayfada ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığına tıklayacak olan adaylar, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak.
Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.