Yangın sonrası hayat « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

  DOST KALALIM

KÖŞE YAZILARI

Yangın sonrası hayat

Bu haber 29 Ekim 2021 - 15:33 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

Yangın sonrası hayat

Manavgat’ta başlayan ve ardından Gündoğmuş’ta büyük tahribata yol açan yangın felaketi sonrası hayat devam ediyor. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte evi yanan vatandaşlar da çözüm arayışında.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Manavgat’ta başlayan yangınlar bir süre sonra Gündoğmuş ve Alanya ilçelerinde de kendini göstermiş. Yangınlar Gündoğmuş mahalllerinde büyük zarara neden olmuştu. Yangınlar nedeniyle evleri yanan vatandaşlar ise hayatlarını normale döndürme çabalarını sürdürüyor. Maddi anlamda da büyük yıkıma uğrayan bölge halkını kış döneminde de bazı zorluklar bekliyor.

KONTEYNIRDA YAŞAM SÜRÜYOR

Evi yanan bazı vatandaşlar devlet tarafından dağıtılan konteynırlarda yaşamını sürdürüyor. Kış döneminde konteynırlarda zorluk yaşayacak aileler şimdiden karar karar kış şartlarında zorlukları atlatmanın yollarını arıyor.

6 AİLE KONTEYNIRDA YAŞIYOR

Gündoğmuş’ta yangın felaketinde büyük zarar gören Ortakonuş Mahallesi’nin Muhtarı İsa Boz, fvelaket sonrası halkın hayatını nasıl idame ettiğini aktardı. Boz, “Kışın gelmesiyle havaların soğuduğu şu günlerde, devletin evi yananlara verdiği konteynırlarda 6 aile yaşamını sürdürürken, diğer ailelerin bir kısmı da akrabalarının yanında kalıyor. Bazı aileler ise ikinci evleri olduğu için bu konuda biraz daha şanslı.” Dedi.

50 BİN TL DESTEK VERİLDİ

Açıklamalarının devamında devlet tarafından yapılan yadımlara ilişkinde bilgiler veren Boz, “bir kısmı eşya, taşınma ve kira yardımı olmak kaydıyla toplamda 50 bin tl bir yardım yapılıyor. Bu yardımlar kaymakamlığa müracat eden vatandaşlar için geçerli.”  Dedi

EŞYA DEĞERİ KADAR NAKİT YARDIMI

Ortakonuş Mahalle Muhtarı İsa Boz, son olarak da, “yangın sonrası tespit tutanağında ev eşyası yananlarin, evdeki  esyasi değeri kadar miktarda kişilerin TC kimlik numaraları üzerin den nakit para ödemesi sistem üzerin den otamatik olarak yapıldı. Mahallemizde de bu şekilde tespiti yapılıp 17 ailenin hesabına para yardımı yapılmıştır.” Diye konuştu. – Mesut Uygur

F.A.: İsa Boz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin