Yetimler için geldiler « GÜNDOĞMUŞ HABER

mustafa ceceli mp3 indir - murat boz mp3 indir - sıla mp3 indir - koray avcı mp3 indir - hande yener mp3 indir

SON DAKİKA

Yetimler için geldiler

Bu haber 01 Ocak 2018 - 19:12 'de eklendi ve 578 views kez görüntülendi.

İHH İnsanı Yardım Vakfı, ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini Gündoğmuş’ta öğretmen ve öğrencilerime tanıttı.

Proje tanıtımı için ilçeye gelen İnsani Yardım Vakfı Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz ve Abdulkadir Ağlaman, Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım programında ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesinin sunumunu yaptı. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz de katıldı.
Programda proje hakkında şu bilgiler verildi: Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı.
Tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için çalışmalara başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kapsamda birçok projeye imza atmıştır.
Bunlardan yalnızca biri olan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesiyle ise öğrenciler de çalışmalara dâhil edilmiştir.
Ülkemizdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur’an kursu öğrencilerinin katılabildiği bu kampanyayla bir sınıftaki öğrenciler her ay harçlıklarından biriktirdikleri 100 lira ile yetim kalmış bir çocuğun ihtiyaçlarını yıl boyunca karşılayabiliyor.
2013 yılında başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığının destek verdiği kampanya vesilesiyle 8 bin 81 kurumdaki 1 milyondan fazla iyiliksever öğrenci, 2017 itibariyle Türkiye ve dünya genelinde 20 binden fazla yetim çocuğun bakımını üstlendi.
Her sınıfın kendi akranı olan bir yetimin ihtiyaçlarını karşıladığı bu kampanya ile dünyanın farklı noktalarına “iyilik köprüleri” kuruluyor. Köprünün bir ucunda yer alan yetim çocuklar bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir yaşam sürme fırsatı bulurken diğer ucundaki yardımsever öğrenciler ise paylaşmayı, bilinçli ve duyarlı olmayı öğreniyor.
Kelebek etkisi misali yapacağınız küçük yardımlarla, bir yetimin ihtiyacını karşılayabilir, hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin