Yüzde 80 kadın istihdamı sağlıyor

Yüzde 80 kadın istihdamı sağlıyor

Antalya’da organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Fabalgo Tekstil, elyaf ve plastik atıklarını geri dönüştürerek çevre dostu kumaş üretiyor. Firma, sağladığı yüzde 80 kadın istihdamı ile de dikkat çekiyor.

Antalya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde geri dönüşümlü çevreci kumaş üreten Fabalgo Tekstil, atık elyaf ve plastikten elde edilen recycled kumaşlar üreterek çevre ve doğayı korumayı hedefliyor.  Recycled kumaş üretim kapasitesinde Türkiye’de ilk 5’te yer aldıklarını kaydeden Fabalgo Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan, “Çalışanlarımızın yüzde 80’ini kadınlar oluşturuyor. Hem doğaya hem kadına değer veren bir firma olarak dayanıklı ve doğa dostu geri dönüşümlü kumaşlar ile sürdürülebilir tekstil amaçlıyoruz” dedi.

Fabalgo Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan, doğayı ve çevreyi koruma noktasında geri dönüşümlü çevreci kumaş üretmenin önemine değinerek, şunları söyledi: “Pamuğun yetiştirilme zorluğu göz önüne alınarak var olan kaynakları tekrar değerlendiriyoruz. Bir bakıma atıkların geri dönüşümü sayesinde doğal kaynakları korumuş, enerji tasarrufu sağlamış, atık miktarını azaltarak ekonomiye katkıda bulunmuş, geleceğe yatırım yapmış oluyoruz.” – Haber Merkezi

RA-1

Celalettin Kayahan

YORUM ALANI

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.