Aday mı olacak? « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Aday mı olacak?

Bu haber 08 Ocak 2018 - 0:25 'de eklendi ve 535 views kez görüntülendi.

Çavuşoğlu, başkan
adayı mı olacak?

Hükümetin bakanlar kurulunda değişikliğe gideceği ve bazı bakanların belediye başkan adayı olacağı iddiaları “2019’da Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu mu olacak?” sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürpriz şekilde ocak ayı içerisinde, kabine değişikliğine gideceği öne sürüldü.
Siyaset kulislerinde en dikkat çeken iki konudan biri erken seçim, diğeri ise kabine değişikliği olarak bilinir. Erken seçim olasılığı bir süreden beri gündemin gerisine düşerken, Ankara kulislerinde yeni yılla birlikte, bu ay içinde sürpriz bir kabine değişikliği konuşulmaya başlandı.
Değişikliğin en önemli nedeninin ise kabine içerisindeki uyum sorunu, proje üretme kabiliyeti ve sinerji eksikliği olduğu öne sürülüyor.
Bir süreden beri bazı bakanlar arasında tartışma yaşandığı, Cumhurbaşkanı tarafından öncelik verilen projelerin hayata geçirilmesinde gecikme olduğu, Başbakan Binali Yıldırım’ın günlük ilişkileri sürdürmekte sorun yaşadığı bakanlar bulunduğu iddiaları, AK Parti’de en çok konuşulan konular arasında bulunuyor.
18 BAKAN DİYEN DE VAR
Kabine revizyonunda değişecek bakan sayısının 18’i bulacağını bile iddia edenler bulunuyor. Bu senaryo, sadece siyasi kulislerde değil, bakanlıkların üst düzey yönetici ve bürokratları arasında da dillendirilmeye başlandı. Ancak AK Parti içinde, kabine değişikliğini birkaç ay öne çekmenin yarar sağlamayacağını, değişikliğin büyük kongre sonrasında yapılmasının doğru olacağını söyleyenler de bulunuyor. Bu tezi savunanlar, yerel seçimlerde, kabinede yer alan bakanların bir kısmının belediye başkan adayı olarak değerlendirileceğini, bu isimlerle ilgili olarak seçim bölgelerinde nabız yoklandığını ifade ediyor.
AK Parti kulislerinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Antalya gibi büyük kentlere hâlâ bakan olan isimlerin gönderileceği de öne sürülüyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin