“AHENK”li dokunuş « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

“AHENK”li dokunuş

Bu haber 09 Ocak 2022 - 23:41 'de eklendi ve 115 views kez görüntülendi.

“AHENK”li dokunuş
Gündoğmuş Bedan İlkokulu, AHENK Projesi kapsamında önemli bir değişim gösterdi. Yenilenen okulda proje doğrultusunda önemli adımlar atıldı.
ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
Bedan İlkokulu, AHENK Projesi kapsamında adeta yeniden doğdu. Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesi kapsamında yenilenen okul, iç ve dış birimleriyle eğitimde bölge için önemli bir mihenk taş konumunda.
“IŞIK TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Bedan İlkokulu Öğretmenleri olarak Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimin çocuğu sevmek ile başlar “sözünü temel ilke edinip onlarla geleceğe ışık tutmaya devam edeceğiz.” İfadeleri kullanıldı.

EĞİTİME NİTELİK KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesi kapsamında Gündoğmuş’a bağlı Bedan Köy’ünde bulunan Bedan İlkokulu yenilenen iç ve dış birimleriyle eğitimde bölge için önemli bir mihenk taş konumunda. Okul, yenilenen sınıf içi ders etkinliklerin yanı sıra akıl ve zeka oyunları, geleneksel çocuk oyunları, uygulama bahçesi, kütüphane çalışmaları ile de öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı sunuyor. AHENK Projesi ile birlikte önemli aşama kaydeden okuldan yapılan açıklamada AHENK sayesinde yaşanan gelişmeler ve destek olanlara teşekkür edildi. Açıkalamada, “Değerler eğitimi, sosyal-kültürel-sportif ve sanatsal faaliyetler, rehberlik faaliyetleri, okul-toplum-aile ilişkilerini temel alan eğitim anlayışımız ile , ihtiyaç duydukları desteği onlara sağlayarak hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak olan çocuklarımız için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bu süreçte daimi destekçimiz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdullah Kuşcalı himayesinde olan okulumuzu Şube müdürümüz Bilal Dal ile birlikte ziyarette bulunarak, okulun eski ve yeni yüzü hakkında değerlendirmeler yaptı. Sonrasında birleştirilmiş sınıfımızda derse girerek öğrencilerle sohbet etti, Öğrencilerimize küçük süprizler taktim etti. Okul bahçesinde bulunan okuma köşesinde birlikte okuma saati yapıldı. Bu vesile ile bizlerle birlikte en uzak hedeflere bir adım kadar yaklaşmamıza destek olan ,okulumuzun fiziksel bakım ve onarım çalışmaları sürecinde yakın takipçimiz olan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, Sayın Kaymakamımız Hamza Özbilgi, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Er ve Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Kuşcalı’ya oklumuza olan ilgileri için teşekkür ederiz. Bedan İlkokulu Öğretmenleri olarak Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimin çocuğu sevmek ile başlar “sözünü temel ilke edinip onlarla geleceğe ışık tutmaya devam edeceğiz.” İfadeleri kullanıldı.
ÖZBİLGİ’DEN PAYLAŞIM
Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi’de Bedan İlkokulu ile ilgili paylaşımda bulundu. Gündoğmuş Kaymakamlığı tarafından yapılan paylaşımda, “AHENK Projesi kapsamında etkinliklerimiz devam ediyor. Bedan İlkokulumuzda öğrencilerimiz okuma etkinliği yanında akıl zeka oyunları etkinliği yapıldı. Bakım ve onarımı tamamlanan okulumuzun öğrencilerle buluştu.” İfadeleri kullanıldı. – Burak Gül

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.