AK Parti Alanya karıştı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

AK Parti Alanya karıştı

Bu haber 10 Aralık 2017 - 22:39 'de eklendi ve 493 views kez görüntülendi.

 

Mustafa Toklu başkanlığında tek listeyle kongreye giden AK Parti Alanya’da Mahmutlar gerginliği yaşandı. AK Parti Alanya İlçe yönetim listesinde Mahmutlar eski CHP Belediye Başkanı Ali Çelik’in oğlu Savaş Çelik’i gören Mahmutlarlı AK Partili delegeler salonu oy kullanmadan terk ettiler. Listede bulunan Fatma Anılgan istifa etti. Anılgan’ın yerine ise Kübra Taşkıran yazıldı.
Listede Fatma Anılgan ve Savaş Çelik başını eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır’ın çektiği AK Partili Mahmutlarlı delegeler Savaş Çelik’in listeye girmesine büyük tepki göstererek salon dışına çıktılar. İki saate yakın salon dışında Savaş Çelik’i listeden sildirmeye çalışan Mahmutlarlı delegeler bunu başaramayınca kongreyi oy kullanmadan terk ettiler.
SANDAL DA İSTİFA ETTİ
Savaş Çelik isminin listeye girmesine büyük tepki gösteren AK Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ercan Sandal, “16 yıl emek verdiğim AK Parti Alanya İlçe yönetimine yerel seçimlerde silah silaha girdiğimiz ismin yazılması bizleri şok etmiştir. 2019 yılındaki yerel seçimlerin hesabını Mustafa Toklu versin” dedi. Sandal, daha sonra görevinden istifa etti.


ÇAKIR: AK PARTİ BENİM İÇİN BİTMİŞTİR”
Mahmutlar eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır da “CHP’li eski Belediye Başkanı Ali Çelik’in oğlu Savaş Çelik’i listede görür görmez hemen salonu terk ettim. AK Parti’den 4 yıl önce istifa etmiştim. Devletin bekası için AK Parti’ye oy veriyordum. Bu liste krizi ile birlikte benim ve ailemin AK Parti ile hiçbir bağı kalmamıştır. Bana uygun bir partide siyasi hayatımı devam ettirebilirim. AK Parti’de konumum artık kapanmıştır” dedi.
ÇELİK DE AYRIRILIYOR
CHP’den Ali Çelik’in Belediye Başkan adayı olması ile birlikte ayrılarak AK Parti saflarına katılan Mahmutlar’daki önemli bir isim Emine Çelik, sosyal medyadan açıklama yaparak istifa edeceğini açıkladı. Emine Çelik, “Ak Parti Alanya kadın kollarındaki görevimden ayrılma kararı aldım. En kısa sürede kadın kolları görevimden ayrılma kararına dair istifa dilekçemi sunacağım. Partimin üyesi olarak devam edeceğim. Rabbim yolundan ayırmasın” dedi.

 

RA-
Kongreye Gündoğmuş’tan Belediye Başkanı Mehmet Özeren ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Arslan da katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.