AKBB hedef yükseltti « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

AKBB hedef yükseltti

Bu haber 30 Nisan 2018 - 23:17 'de eklendi ve 313 views kez görüntülendi.

AKBB hedef yükseltti

Akdeniz Belediyeler Birliği olağan kongresinde 5 belediyenin üyeliğinin kabulünü oylayan Başkan Tütüncü, görev süresince yüzde 100’lük büyümeyle üye sayısını 82’ye çıkarmak istediklerini söyledi.
Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) olağan meclis toplantısı, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde gerçekleşti. Toplantıya başkanlık eden AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başta başarılı geçen Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı gibi tüm faaliyetlerde emeği geçenlere teşekkür ederek yıllık değerlendirme konuşması yaptı. AKBB encümen üyeleri, plan ve bütçe, turizm ve çevre komisyonları üyelerinin seçildiği toplantının sonunda, hatıra fotoğrafı çektirildi.
HEDEF 82 ÜYE BELEDİYE
Toplantıda görüşülen en dikkat çekici konuların başında, AKBB’ye üyelik başvurusu yapan 5 belediyenin üyeliğinin onaya sunulması oldu. Denizli Pamukkale ve Bekilli, Amasya Göynücek, Çorum Ortaköy ile Afyonkarahisar Haydarlı belediyelerinin üyelik başvurusu, oy birliğiyle kabul edildi. Böylelikle üye sayılarının 71’e ulaştığını açıklayan Başkan Tütüncü, göreve geldiklerinde 41 olan üye sayısını 82’ye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Her müracaatın sevindirici olduğunu belirten Tütüncü, her üye belediyenin birliği güçlendirdiğini söyledi.
MALİ PERFORMANS AÇIKLANDI
AKBB’nin 2017 yılı kesin hesabının görüşülmesinde de söz alan Tütüncü, gelirlerde yüzde 75 isabet oranını tutturduklarını açıkladı. Harcamalarda ise tutumlu davranarak yüzde 45 oranını tutturduklarını belirten Tütüncü, birlik kasasında yaklaşık 1 milyon lira, İller Bankası’ndan da 1,5 milyon lira alacakları olduğunu açıkladı. İyi bir mali performans gösterdiklerini belirten Tütüncü, bu konudaki başarıyı ise özellikle harcama kalemlerinde titiz davranmalarına borçlu olduklarını söyledi.
– DHA

RA-
Toplantıya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren de katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin