Bakan Ersoy Antalya’ya geldi « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Bakan Ersoy Antalya’ya geldi

Bu haber 03 Ağustos 2018 - 23:35 'de eklendi ve 247 views kez görüntülendi.

Bakan Ersoy Antalya’ya geldi

İlk resmi ziyaretini Antalya’ya yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Antalyalı Bakan, Başkan Türel ile turizm sektöründe sorunları daha önce birlikte yaşadıklarını belirterek; “İnşallah bu sorunları birlikte çözeceğiz. Seçilmiş arkadaşlarımız ve bürokratlarımız işlerine vakıflar, biz de bu çalışmalara ivme kazandıracağız” dedi.
Bakanlık görevini devraldıktan sonra ilk resmi ziyaretini Antalya’ya yapan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun da bulunduğu ziyarette Bakan Ersoy, Antalya’da çok farklı duygular yaşadığını belirtti.
Yıllarca turizm sektörü içerisindeki sorunları Bakan Ersoy ile birlikte yaşadıklarını ifade eden Türel, şöyle devam etti, “Bu sorunları müşterek gayretlerimizle çözeceğimize gerçekten eminim. Turizm sektörü son 14-15 sene içerisinde adeta bir başarı öyküsü yazdı. Efsane bir noktaya geldi. Ama yapılacak çok iş var tabi ki. Bu başarı ile yetinemeyiz. Türkiye’nin hedefleri 50 milyon belki daha fazla rakamları karşılayabilecek hedefler olmalı çünkü bu kapasitemiz mevcut. Antalya’nın 20 milyon hedeflerini yeterli görmemesi lazım. Ticaret Sanayi Odası Başkanıydım, 2001 senesinde 3 milyon turist geliyordu Antalya’ya, 2008 yılında 8-10 milyon turist gelecek dediğimde herkes bıyık altından bana gülmüştü. O gün o hayal olan rakamları bugün hem yakalamış hem de geçmiş durumdayız. O yüzden çok daha büyük hedeflere birlikte ilerleyeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.