Başkana kamu davası « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Başkana kamu davası

Bu haber 10 Kasım 2019 - 20:26 'de eklendi ve 334 views kez görüntülendi.

Başkana kamu davası

Yerel seçimler öncesi İYİ Partililer ile AK Partililer arasında yaşanan ve Başkan Özeren’in havaya kurşun sıkması ile gerginliğin tırmandığı olaylı gecenin davası sonuçlandı. Her iki tarafından birbirlerine karşı açtığı davada kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Kararda ayrıca Mehmet Özeren hakkında genel güvenliği tehlikeye sokacak şekilde kasten silahla ateş etme suçundan kamu davasının açıldığı belirtildi. 

Özeren’e kamu davası açıldı

Yerel seçimler öncesi İYİ Partililer ile AK Partililer arasında yaşanan ve Başkan Özeren’in havaya kurşun sıkması ile gerginliğin tırmandığı olaylı gecenin davası sonuçlandı.
Gündoğmuş’ta 31 Mart yerel seçimleri öncesi ‘Seçim öncesi oy karşılığı erzak dağıtıldığı’ yönündeki ihbarlar üzerine Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i izleyen İYİ Partililer ile AK Partililer arasında 27 Mart Çarşamba gününün ilk saatlerinde gerginlik yaşanmıştı. Olayın ardından Mehmet Özeren ve Sultan Çetin tarafları birbirlerinden davacı olmuşlardı. Açılan davalar için karar çıktı.
Gündoğmuş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yayınladığı ‘ek kovuşturmaya yer olmadığına dair kararda’ sonuç olarak şu ifadelere yer verildi: “Mehmet Özeren’in havaya doğru ateş ettiğinin anlaşıldığı, silahla tehdit suçunun unsularının oluşmadığı eylemin genel güvenliği tehlikeye sokacak şekilde kasten silahla ateş etme suçunu oluşturduğu anlaşıldığından Özeren hakkında silahla tehdit suçu yönünden unsur yokluğu nedeniyle kamu adına kovuşturmaya yer olmadığı,
Konut dokunulmazlığını ihlal ve hakaret iddiası ile ilgili Mehmet Can Çetin ve Ali Sözen hakkında soyut iddia ve delil yetersizliği nedeniyle kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi”
Kararda ayrıca Mehmet Özeren hakkında genel güvenliği tehlikeye sokacak şekilde kasten silahla ateş etme suçundan kamu davasının açıldığı belirtildi. – Mesut Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.