Bedan tarihi anlatıldı - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Bedan tarihi anlatıldı

Bu haber 08 Nisan 2018 - 23:17 'de eklendi ve 352 views kez görüntülendi.

Bedan tarihi anlatıldı

Gündoğmuş Bedan Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Alanya’da ‘Geçmişten günümüze, bölgemizin ve köyümüzün tarihi’ konu başlıklı konferans gerçekleştirdi. Konaklı Turizm Lisesi ev sahipliğinde yapılan konferansa Gündoğmuşlu Doç. Dr. Selim Hilmi Özkan, konuşmacı olarak katıldı.
Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Uysal ve çok sayıda Gündoğmuşlunun katıldığı konferansta ilçenin, köylerinin ve komşu ilçelerin geçmişten günümüze gelişimi ele alındı.
SELİM HİLMİ ÖZKAN KİMDİR?
13 Şubat 1974 tarihinde Gündoğmuş’un Ortaköy beldesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Isparta Şarkikaraağaç’ta, ortaokulu Şarkîkaraağaç Lisesi Orta kısmında, lise öğrenimini ise Isparta Gazi Lisesi’nde tamamladı. Özkan, yükseköğrenimine 1993 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi tarih bölümünde başladı. Buradan 1997 yılında mezun oldu. Aynı yıl Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başladı. 1998 yılında Afyon, Sadıkbey İlköğretim Okulu’na Milli Tarih öğretmeni olarak atandı. 2008 yılında da Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak göreve başladı. Bu arada Giresun Üniversitesi Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu müdürlüğü görevini de yürüttü. 2011 yılında da Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümüne atandı. Özkan, halen burada Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı başkanlığı, bölüm başkan yardımcılığı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. – Vedat Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.