Çocuklar sağlıkla gülümsüyor - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Çocuklar sağlıkla gülümsüyor

Bu haber 10 Aralık 2017 - 22:54 'de eklendi ve 174 views kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çocukları sağlıkla gülümsetmeye devam ediyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde de bu yıl 5-14 yaş arası toplam 18 bin 396 çocuğa ücretsiz diş tedavisi yapılırken Antalya genelinde 191 okulda eğitim verildi.
Kepez’in Habibler Mahallesi’nde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yetkilileri Antalya genelinde 191 okulu ziyaret ederek çocuklara ve ailelere diş sağlığı konusunda eğitim verdi. Eğitimin sonunda çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
HEDİYELER VERİLİYOR
Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gelen öğrencilerin diş hekimlerince yapılan kontrollerinin ardından tedavileri gerçekleşiyor. Tedavisi tamamlanan öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirilirken diş hekimleri, çocukların durumu ile ilgili ailelere de detaylı bilgi veriyor.
18 BİN ÇOCUĞA ULAŞILDI
Diş hekimleri son olarak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezleri (AKBEM), Aile Eğitim Merkezleri ve Çıplaklı’da bulunan Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimlerini gerçekleştirdi. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 2017 yılı içerisinde toplam 18 bin 396 öğrenciye çeşitli diş tedavileri uygulandı. Merkezde, Süt dişlerine kanal tedavisi, çürük oluşmasını engelleyici dolgu, çürük dişlere dolgu, detertraj, polisaj, diş çekimi ve diş minelerini güçlendirici flor uygulamaları gerçekleştiriyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.