Deniz Baykal yoğun bakımda « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Deniz Baykal yoğun bakımda

Bu haber 23 Ekim 2017 - 6:55 'de eklendi ve 207 views kez görüntülendi.

 

CHP eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal (79) ateşi yükselerek 16 Ekim sabah erken saatlerde hastaneye kaldırıldı. Baykal’ın beyine giden damarlarından birinin tıkalı olduğu belirlendi. Hastanede müdahale ile damarı açılan Baykal, yoğun bakımda tedaviye alındı.
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Erkan İbiş ise doktorlarla birlikte yaptığı açıklamada “Ben de kendisini gördüm, kendisiyle de konuştum. Bilinci gayet açık, konuşabiliyor. Güç kaybında da geriye dönüş görülüyor. Ayağı oldukça toparlandı. Elindeki de iyileşme sürecinde. Bu tedavi devam edecek. Öksürükle uyanmış olması büyük bir şans, uyanmayabilirdi de” dedi.
18 Ekim’de Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin, “Bilinci kapalı. Hayati bulgulatı konrol altında. Ancak tomografi bulgularında bir miktar iyileşme bulgusu var. Küçükte olsa bizi umutlandıracak bulgular var. Kendisine yine cihazla solunum desteği sağlanıyor ve beyin koruma tedavisi uygulanıyor” dedi. – Dursun Kayacı

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.