Emeklilikte yaşa takılanlara kapı kapandı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Emeklilikte yaşa takılanlara kapı kapandı

Bu haber 11 Kasım 2018 - 22:57 'de eklendi ve 235 views kez görüntülendi.

Emeklilikte yaşa takılanlara kapı kapandı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili, “O konu kapanmıştır. Bugünkü şartlarda Türkiye’nin kaldırabileceği bir yük değil.” açıklamasında bulundu. Kurtulmuş, af konusuyla ilgili de “Seçime kadar gündeme gelmesi zor” dedi.
Binlerce kişinin bir umutla beklediği EYT konusuna geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Erken emekliliği sosyal güvenlik sistemimizde tasvip etmiyoruz” diyerek son noktayı koymuştu. Erken yaşta emekliliğin ülkemize yıllık ilave maliyetinin 26 milyar lira olduğunu belirten Erdoğan, “Erken emeklilikten yararlanacakların tamamı göz önüne alındığında bu rakam 750 milyar lirayı buluyor. Ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz böyle bir dönemde, böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirmeye hakkımız var mı?” demişti.
Erdoğan’ın açıklamalarının ardından İYİ Parti EYT ile ilgili Meclis’e önergede bulunmuş, muhalefetin oy birliği ile TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmek üzere kabul edilmişti. Aynı günün akşamında Genel Kurul’da oylamaya sunulan EYT AK Partili vekillerin oylarıyla red edilmişti.
EYT’ye red kararı çıkarken Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan bütçeye göre, Cumhurbaşkanı sex videove AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın aylık brüt maaşı yüzde 26 artışla 74 bin 500 lira olacak. Öte yandan TBMM, emekli milletvekillerinin maaşına zam yapmış ve emeklilik hakkı elde edemeden milletvekilliği süresi dolanların sigorta primini de 4 yıl süreyle TBMM ödeme kararı alınmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.