Vicdansızlar « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Vicdansızlar

Bu haber 01 Eylül 2018 - 0:08 'de eklendi ve 462 views kez görüntülendi.

Vicdansızlar

Gündoğmuş’ta 5 yıl önce üç köpeğin saldırısına uğramasının ardından kolu kesilen Fatma’nın yardım eli bekleyen ailesini arayan kişiler “Size daire vereceğiz, 10 bin lira tapu parası verin yeter” diyerek dolandırmaya çalıştı. Baba Ramazan Özdemir, “Bizi yardım bahanesiyle dolandırmaya çalıştılar, mağdur olduk. ‘Size daire vereceğiz, 10 bin lira tapu parası verin’ gibi şeyler söylediler, biz de bir an için heyecana kapıldık. Bu konu için ben İstanbul’a kadar gittim” dedi.

Fatma’yı dolandırmak istediler

Gündoğmuş’ta 5 yıl önce üç köpeğin saldırısına uğramasının ardından kolu kesilen Fatma’nın yardım eli bekleyen ailesini arayan kişiler “Size daire vereceğiz, 10 bin lira tapu parası verin yeter” diyerek dolandırmaya çalıştı.

Gündoğmuş’ta yaşayan Fatma Özdemir, 5 yıl önce üç köpeğin saldırısı sonucu kaybettiği koluna protez takılması için yardım eli bekliyor. Protez kol takılması için 18 yaşına gelmesi beklenen Özdemir, şu anda 18 yaşında ve protez kol için 50 bin avroya ihtiyacı var. Konuyla ilgili Antalya Valiliği ve Gündoğmuş Kaymakamlığı harekete geçti ve genç kız için yardım kampanyası başlatıldı.
Genç kızın emekli babası Ramazan Özdemir daha önce çıkan haberler sebebiyle Temmuz ayında İstanbul’dan kendilerini “Kızınızın protez kolunu üstleneceğiz” diye arayan kişinin dolandırıcı çıktığını söyledi. Özdemir, “Bizi yardım bahanesiyle dolandırmaya çalıştılar, mağdur olduk. ‘Size daire vereceğiz, 10 bin lira tapu parası verin’ gibi şeyler söylediler, biz de bir an için heyecana kapıldık. Bu konu için ben İstanbul’a kadar gittim” dedi.
Protez kol için devlete müracaat ettiklerini kaydeden Ramazan Özdemir, “Devletimizin verdiği protez kol hareketsiz olduğu için kızımın ihtiyacını görmüyor. İki tane hareketli protez kol var. Biri 75 bin avro, diğeri ise 50 bin avro. İkisini de araştırdık, Ama 75 bin avroluk olan bize gelmez çünkü çok pahalı. 50 bin avroluk protez kol için Antalya Valiliği ve Gündoğmuş Kaymakamlığı yardım kampanyası başlattı. Yardımseverlerden yardım bekliyoruz. Kızım için protez kolun bulunacağını inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Antalya Valiliği nezdinde Gündoğmuş Kaymakamlığı’nın başlattığı yardım kampanyasının hesap numaraları şöyle:
Ziraat Bankası Hesap No: Antalya/Gündoğmuş Şubesi 830 31649-5002
Ziraat Bankası IBAN No: TR22 0001 0006 6183 0316 49 50 02 – Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.