Gündoğmuşlular başkanlığı bırakmıyor « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Gündoğmuşlular başkanlığı bırakmıyor

Bu haber 24 Aralık 2017 - 23:15 'de eklendi ve 667 views kez görüntülendi.

CHP Alanya İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na Gündoğmuşlu Çağdaş Erdem’in seçilmesinin ardından CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na da yine Gündoğmuşlu Şaduman Tığlı seçildi.

CHP Alanya İlçe Kadın Kolları’nın kongresinde mevcut Başkan Şengül Eyidoğan’ın tekrardan aday olmazken Şaduman Tığlı ve Merih Sakar yarıştı. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemlerine geçildi. Kullanılan 128 oydan 93’ünü alan Şaduman Tığlı CHP’nin yeni kadın kolları başkanı olurken diğer aday Merih Sakar ise 35 oy aldı. Tığlı’nın yönetimi şu isimlerden oluştu: İlknur Akpınar, Ayfer Uğurluoğlu, Selvihan Tosun, Ayşe Ümran Gök, Müge Gezginci, Çınar Uzunoğlu, Fatma Hacıazizoğlu, Emel Özpelit.
Başkan seçilen Tığlı yaptığı konuşmada, “34 yıllık öğretmenlik görevinde emekliye ayrıldım ama ölene kadar öğretmen kalacağıma kendime bir sözüm var. Sizlerle birlikte çok güzel işler başaracağımıza inancım var. Birlikte varız. İçinde bulunduğumuz çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerinin karanlıklardan aydınlatılması için refah içinde yaşaması için birlikte ışık tutacağız. Birbirimizin sen – ben ayrımı yapmadan birbirimizin desteğine olan ihtiyacımız çok fazla. Hele ki biz kadınlar dağları ova yapar, ortalığı cennete çevirir. Hep birlikte Nene Hatunlardan başlayarak Halide Edip Onbaşından, Nevzat Onbaşıdan, Şerife Bacıdan, Erzurumlu Kara Fatma’dan, Halime Çavuştan ve daha nice kahraman kadınlarımızdan aldığımız güçle yola çıktık. Tüm güçlükleri aşıp iktidara ulaşacağız” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.