‘Halkı yok saymayın’ - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Yeni Müdüre ziyaret

YEREL HABERLER

‘Halkı yok saymayın’

Bu haber 09 Şubat 2020 - 19:37 'de eklendi ve 286 views kez görüntülendi.

‘Halkı yok saymayın’

İYİ Parti Gündoğmuş İlçe Başkanı Bahattin Ünsal, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’e yönelik eleştirilerini sürdürdü. Daha önce gölet konusunda sorduğu sorulara yanıt alamadığını ve Özeren’in kendisinin sözlerini hizmete karşıymış gibi algıladığını söyleyen Ünsal, bu hafta ise Uçansu Şelalesi’ne yapılacak projenin halka sorulmamasına değindi. 

‘Halkın görüşü
neden alınmıyor?’

İYİ Parti Gündoğmuş İlçe Başkanı Bahattin Ünsal, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’e yönelik eleştirilerini sürdürdü. Daha önce gölet konusunda sorduğu sorulara yanıt alamadığını ve Özeren’in kendisinin sözlerini hizmete karşıymış gibi algıladığını söyleyen Ünsal, bu hafta ise Uçansu Şelalesi’ne yapılacak proje hakkında sorular yöneltti. Ünsal, şunları söyledi:


“Gündoğmuş’un inci gerdanlığı Uçansu Şelalemize BAKA ile önemli bir yatırım anlaşması yapıldığını duyduk. Çok sevindik. Emeği olan herkese teşekkürler. ‘Hizmete karşıyız ya!’ Merak ettik. Neler yapacağız? Yapacaklarımız sır gibi niçin saklanıyor? Uçansu Şelalemiz ve Alara Havzası’na kendi malından, babasının malından daha çok sahip çıkan Malangoyağı insanlarıyla niçin istişare yapılamıyor? Halk ve onun görüşleri niçin önemsenmiyor? Yöre halkı niçin yok sayılıyor? Bu yörede değerli eğitimciler, sanatkârlar, siyasetçiler, Alara için her şeyi göze almış cesur hanımlar var. İlçemizde siyasî partiler var. Herkesin Alara ile ilgili düşünceleri ve Alara Havzasını savunmada önemli emekleri var. Bunlarla bilgi paylaşılmalı.
GÜZELLİKLER BETONA FEDA EDİLMESİN
Yoksa halkın içine sinmeyecek yapmayı düşündüğünüz, betondan kazanılan paranın verdiği beton aşkına güzelliklerimizi feda edeceğinizden korkarız. Ben olsam halkla istişare ederdim. Güzelim şelalemizin doğallığını bozacak her şeyden kaçınırdım. Şelalemizi en güzel şekilde dünyaya tanıtır, yolunu da ona yakışır şekilde yapardım ki ulaşım kolay ve zevkli olsun. Ama değil başka şeyi, yolu bile şelaleye onun güzelliğini olumsuz etkileyecek endişesi ile çok yaklaştırmazdım. Otel yapardım Alara’ya ve şelaleye biraz uzaktan bakacak şekilde. Belki de bungalovlar filan olurdu. Bunların işletmesini elbette profesyonellere ama Malan Goyağı evlatlarını çalıştırma şartıyla verirdim.
TEK ADAM REJİMİ SIKINTI ÇEKTİRİYOR
Ama her halükarda doğayı, şelalemizi ve yakın çevresinin görüntüsünü olumsuz etkileyecek bir şey yapmazdım. Ben iyi şeyler yapılacağını ümit ediyorum. Ama milletimize ve en çok da Cumhurbaşkanımıza sıkıntılar çektiren tek adam rejiminin etkileriyle yanlış yapılmasından korkuyorum. Bu rejim insanları bozabiliyor. Yanlışlar yaptırıyor. Bir an önce ‘iyileştirilmiş, güçlendirilmiş eksiklerinden arındırılmış’ parlamenter demokratik sisteme geçsek de endişe etmesek. İnşallah o da yakın. İyi yapılan ve yapılacak her şeyi destekliyoruz. Malum ‘hizmete karşıyız!’
SORULARIMA HALA CEVAP BEKLİYORUM
Geçenlerde göletle ilgili sorularıma halen cevap bekliyorum. ‘Hizmete karşı’ gibi kaçamaklarla savuşturmak yerine sorularıma cevap alsam. Tekrar soruyorum: Göledin çevre yolu kaç km? Bu kadar yol nerede? Metresi kaça mal oldu? Neden bu kadar pahalı? Yatırım olunca neden bu kadar pahalıya mal oluyor? Önceki sorularıma da bunlara da kamuoyu cevap bekliyor. Tek adam rejiminde soru sormak normal değil biliyorum ama ‘hizmete karşı!’ olmak böyle bir şey.” – Mesut Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.