Hastane binası için işlemler hızlandı! « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Hastane binası için işlemler hızlandı!

Bu haber 15 Ekim 2017 - 22:59 'de eklendi ve 502 views kez görüntülendi.

 

Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, yapılacak olan yatırım ve hizmetler konusunda açıklamalarda bulundu. Başkan Özeren, geçtiğimiz hafta AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, ASAT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer, ASAT İçme Suları Daire Başkanı Hayrettin Ocaklı, Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ile birlikte devlet hastanesi, inşaatı devam eden Büyükşehir’in çok amaçlı hizmet binasını ve ilçe belediyesinin yeni sanayi dükkanlarını incelemişlerdi.
TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM
Özeren, ilçeye yapılacak Gündoğmuş E3 Entegre Hastanesi binası için de işlemlerin hızlandığını duyurdu. Sağlık Bakanlığı mühendisleri ile arsada incelemelerde bulunan Özeren, “Yeni hastane binamız için işlemler hızlı başladı. Önce proje ihalesi yapıldı, sonra zemin etüdü tamamlandı.
Şimdi de Sağlık Bakanlığı mühendisleri arsayı inceledi. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na ilçem adına şükranlarımı sunarım. Teşekkürler Sayın Bakanım” dedi.
‘81 YILDIR HASTANE YOKTU’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 5 Şubat’ta yaptığı açıklamada Gündoğmuş’ta yıllardır sağlık ocakları ile hizmet verildiğini dile getirerek ilçenin hak ettiği yatırımlarla buluşmaya başladığını belirtmişti. Çavuşoğlu, “Gündoğmuş E3 Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet Hastanesi 50 yataklı ek binalarımız hükümetimizin bu yıl ki yatırım programına alındı. Özellikle Gündoğmuş ilçemiz için son derece önemli olan sağlık yatırımlarına ayrıca önem veriyoruz. İlçemize 81 yıldır sağlık ocağı dışında bir sağlık yatırımı gerçekleşmemiş ve yıllarca hemşerilerimiz çevre ilçe ve Antalya merkezdeki hastanelerde hizmet almıştır. Sağlık bakanlığımıza tahsis edilen 7.706.73 metrekarelik alana en kısa sürede yeni hastanemiz yapılacak ve Gündoğmuş belediyemizin geçici olarak tahsis ettiği binayı yeni binaya taşıyacağız. Hemşerilerimizde en iyi şartlarda sağlık hizmetlerini alacak ve inşallah ilçelerinden çıkmak zorunda kalmayacaktır” dedi. – Dursun Kayacı

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.