HAYIRLI OLSUN « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

HAYIRLI OLSUN

Bu haber 01 Kasım 2018 - 21:53 'de eklendi ve 480 views kez görüntülendi.

HAYIRLI OLSUN

Kaymakam Nursel Özdemir’in Ordu Gürgentepe’ye atanmasının ardından vekaleten Hasan Hüseyin Alpaslan’ın görev yaptığı Gündoğmuş Kaymakamlığı’na asaleten Murat Ekinci atandı.

2015 yılında Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesi ve Eskişehir’e bağlı Sivrihisar ilçesinde stajını tamamlayan Murat Ekinci, daha sonra Burdur’a bağlı Çavdır, Adana’ya bağlı Pozantı ve Bartın’a bağlı Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yapmıştı. Murat Ekinci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı 104. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni sonrası çektiği kura ile Gündoğmuş’a asaleten Kaymakam olarak atandı.

Yeni kaymakam
Ekinci oldu

Kaymakam Nursel Özdemir’in Ordu Gürgentepe’ye atanmasının ardından vekaleten Hasan Hüseyin Alpaslan’ın görev yaptığı Gündoğmuş Kaymakamlığı’na asaleten Murat Ekinci atandı.

104. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni ile Gündoğmuş’un yeni kaymakamı belli oldu. 2015 yılında Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesi ve Eskişehir’e bağlı Sivrihisar ilçesinde stajını tamamlayan Murat Ekinci, daha sonra Burdur’a bağlı Çavdır, Adana’ya bağlı Pozantı ve Bartın’a bağlı Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yapmıştı. Murat Ekinci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı 104. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni sonrası çektiği kura ile Gündoğmuş’a asaleten Kaymakam olarak atandı. Ekinci’nin bu hafta içerisinde Gündoğmuş Kaymakamı olarak göreve başlaması bekleniyor.
MURAT EKİNCİ KİMDİR?
10 Mayıs 1989 tarihinde Erzurum ilinin Oltu ilçesinde doğdu.
İlköğrenimini Oltu Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ortaöğrenimine Oltu Yusuf Ziya Bey Lisesinde başladı ve Bolu Kıbrısçık Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise 2013 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.
2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Düzce Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Düzce ilinde vilayet stajını, Düzce ili Akçakoca ilçesinde ve Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde Refiklik stajını, Ankara ilinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Burdur ili Çavdır ilçesinde, Adana ili Pozantı ilçesinde ve Bartın ili Kurucaşile ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
Ankara’da İçişleri Bakanlığınca yapılan dil kursunu tamamladıktan sonra yurt dışı stajı için gönderildiği Birleşik Krallık’ta 8 ay süreyle Liverpool Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimi aldı. İngiltere Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Aynı dönemde Londra Başkonsolosluğu’nda ve Londra Büyükelçiliği’nde Dış Temsilcilik stajını tamamladı.
Yurtdışı eğitiminden döndükten sonra 2 aylık kaymakamlık kursunu da tamamlayan Ekinci, 18 Ekim’de düzenlenen 104. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’nde çektiği kura ile Antalya ili Gündoğmuş ilçesine atandı. Evli olan Ekinci, iyi derecede İngilizce bilmektedir. – Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.