‘Hedef %100 memnuniyet’ - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Yeni Müdüre ziyaret

YEREL HABERLER

‘Hedef %100 memnuniyet’

Bu haber 15 Ekim 2017 - 22:51 'de eklendi ve 152 views kez görüntülendi.

 

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, yılın ilk 9 ayında aldıkları 1 milyon 185 bin çağrının yüzde 99’unu başarıyla karşıladıklarını belirterek, müşterilere “Arızanız giderildi, abonelik işlemlerinizdeki süreçten memnun musunuz?” gibi geri bildirimlerle müşteri memnuniyetini yüzde 100’e ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.
Müdüroğlu, elektrik dağıtımında hizmet kalitesini her geçen gün daha yükseğe taşıyan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) çağrı merkezine yaptığı yatırım ve oluşturduğu istihdam ile çağrı karşılama oranını yüzde 99’a çıkardığını vurguladı.
Tüketici dostu bir firma olarak müşteri odaklı çalıştıklarının altını çizen Müdüroğlu, “AEDAŞ artık sadece çağrı almıyor, geri bildirimde de bulunuyor. Böylece tüketicilerin talep ve memnuniyetleri de ölçülmüş oluyor” dedi.
“Amacımız, müşteriyi sunduğumuz çözüm hakkında bilgilendirmek, memnuniyetini ölçüp hizmetimizi bir adım daha öteye götürmek” diyen Müdüroğlu, Antalya’daki çağrı merkezini ziyaret etti. Ziyarette telefonun başına geçen Müdüroğlu, bazı abonelere geri bildirimde bulundu ve gelen çağrıları cevapladı.
AEDAŞ’ın görev bölgesinde 2013 yılında çağrı merkezinde 34 kişilik ekiple hizmet verdiğini aktaran Müdüroğlu, çağrı karşılama oranının yüzde 85’ler düzeyinde olduğunu anımsattı.
2016 yılı sonunda çağrı karşılama oranının yüzde 88’e ulaştığını işaret eden Bahadır Müdüroğlu, “Kasım 2016’da Kars’taki çağrı merkezlerinin devreye girmesiyle birlikte çalışan sayımız 40’tan 150’ye çıktı. Türkiye genelinde istihdam oluşturan bu yatırımımızın da desteği ile çağrı karşılama oranımız yüzde 99’a yükseldi. Yani yaklaşık 9 ayda çağrı karşılamada 11 puanlık bir artışa imza attık. Üstelik 2016’da günlük ortalama 3 bin 414 çağrı alırken, bu yıl bu rakamın günlük ortalama 4 bin 290’a ulaştığı bir ortamda bu başarıyı yakaladık. Sadece ilk 9 ayda 1 milyon 185 bin çağrı aldık. Antalya, Burdur ve Isparta’da toplam 1,7 milyon aboneye hizmet veren bir şirket olarak nihai hedefimiz çağrı karşılama oranımızı yüzde 100 seviyelerinde tutmak” ifadelerini kullandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin