İnce rüzgârı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

İnce rüzgârı

Bu haber 20 Mayıs 2018 - 23:13 'de eklendi ve 365 views kez görüntülendi.

İnce rüzgârı

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Tv’den canlı yayınlanan Halkın Arenası programına katıldı. İnce’nin canlı yayına katılacağı Muratpaşa sokaklarında izdiham yaşandı. Vatandaşlar İnce’ye sevgi gösterisinde bulundu. Halk Arenası’nı izlemeye gelenler sokaklardan taştı.

Antalya’da İnce izdihamı

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Tv’den canlı yayınlanan Halkın Arenası programına katıldı. İnce’nin canlı yayına katılacağı Muratpaşa sokaklarında izdiham yaşandı. Vatandaşlar İnce’ye sevgi gösterisinde bulundu. Halk Arenası’nı izlemeye gelenler sokaklardan taştı. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde gerçekleştireceği çılgın projesini açıkladı.

İnce, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programına konuk oldu. Antalya Muratpaşa Kent Meydanı’nda toplanan yaklaşık 20 bin kişi izlediği programda İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin soruları yanıtlayarak özetle şunları söyledi:
“Beni en çok etkileyen mitinglerde Hakkari oldu. Şehir turu yaparken el sallamalarına baktım. Hakkari’de herkes bana el salladı. Bir de bana şunu dediler: Bugün Rize’de yaşayanların söylediği şey şu 1977’de Ecevit havayı hissediyoruz. Cumhurbaşkanı adayı olarak, pislik, tezek gibi şeylerin konuşulmasını istemiyorum. Gelsinler projelerimizi konuşalım. Adama şunu söylerler: Testinin içinde ne varsa ağzından o çıkar.
“TAMAM” VE “SIKILDIK” AÇIKLAMASI
Valla sıkıldık, ne diyeyim şimdi. Yine bir başörtüsü yalanı uyduruyor. Bizim başörtüsü diye derdimiz yok. Nerede istiyorsan orada tak. Ama kendini kullandırtma. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı sözüdür: Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz.
16 yıl sonra manifesto yayımlanıyorlar. Bir gelecek bildirgesidir. Senin ki iflas belgesi… Manifestoyu yeni seçilmemiş aday yayınlayabilir, Erdoğan yayınlayamaz ki.
81 milyonun temsilcisiyim. Cumhurbaşkanı 81 milyonundur. O yüzden partili olamaz.
Şimdi ilk seçildiğinde çıraklık döneminde, ikinci dönemi kalfalık dönemi, üçüncü dönem ustalık dönemi, dördüncü dönemi artık emeklilik dönemi. Benim çılgın projem, huzur.
Siyasi parti liderlerinden randevu istedim hepsine gittim. Başarılar diledim, sonunda da dedim ki ‘İnşallah ben kazanırım.’ Bir kere emekliler üniversite öğrencilerinden fazla. Gençlere 2 burs vereceğim 500 TL burs vereceğiz. Öğretmen cumhurbaşkanı bunun kaynağını bulur.
TUS, ALES gibi sınavlar için para dileniyorsa o devlete yazıklar olsun. Hiçbir öğrenciden sınav ücreti alınmayacak.
Örtülü ödenek kaldırılamaz. Devletin gizli harcamaları vardır. Kullanmaya mecburdur. Her devlette de vardır. Ben de bu ülkenin pek çok gizli olaylarına tanık olduk. Bizimle mezara gidecek. Ama siz örtülü ödeneği Türkiye Cumhuriyeti için kullanırsanız başımın üstünde yeri vardır.
ATANAMAYAN ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI
350 bin atanamayan öğretmen var. Hala daha birleştirilmiş sınıflar var Türkiye’de. Sabahçı-öğlenci öğrenciler var. Öğretmenlerimiz işsiz, öğrencilerimiz öğretmensiz. 1910 yılında Japonya matematik sorununu çözmüş. Türkiye eğitimini halletmeden hiçbir şeyi halledemez. Terörü bitiremez, fakirleşir. Türkiye cep telefonlarını yapabilen geliştirmelidir. Bunu yapamadığı sürece iki yakamız bir araya gelmez. Sorunumuz yönetenler kötü yönetiyor ve çalıyorlar. Erdoğan’ın mal varlığını açıklamasını bekliyorum.
EKONOMİYE 6 ADIMLI ÇÖZÜM
Altı basamaklı bir formül uygulayacağız.
1- Hukuk devleti olacağız. Türkiye’de herkes mahkeme kararlarına güvenecek. Cumhurbaşkanının önünde düğme iliklemeyen bir yargı. Yurt dışındaki yatırımcılar bunu görecek.
2- Öngörülebilir ve güvenilir yatırım ortamı.
3- Ekonomiye yön veren kurumların yönetimden bağımsız hale getireceğiz.
4- İdeolojik saplantılarımızdan kurtulacağız.
5- Sadakat değil liyakat olacak.
6- Üretim ekonomisi kuracağız. İsraf ve talan olmayacak. Şatafattan kurtulacağız.
ÖĞRETMENLERE 3 VAAT
Öğretmen cumhurbaşkanı olarak;
1- Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak,
2- Mülakatla öğretmen alınması sona erecek,
3- Öğretmenlere performans değerlendirmesi kaldırılacak.
Öğretmenlerden tek isteğim var 24 Haziran’da şu hükümete performans değerlendirmesi yapın.
Antalya’da turizm üniversitesi kuracağız.
ÜRETİM DEĞİL, BORÇLAR ARTIYOR
Bunların verdiği rakamlar karışmış herhalde. Üretim artmamış, borçlar artıyor, büyük holdingler iflas erteleme istiyor. Nasıl oluyor da iyi diyebiliyorlar. 2017’de ne oldu da birdenbire 7,4 oldu? Doping yaptılar ekonomiye. Ekonomist değil ama bir siyasetçinin ne yapması gerektiğini biliyorum. Önce namuslu yöneteceğiz ve iyi insanlarla çalışacağız.
Mal varlığımı neden açıkladım? Millet zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim. Beş yılın sonunda yeniden mal varlığımı ortaya çıkaracağım.
“ATATÜRK’Ü, İSMET PAŞA’YI NASIL SEVMEZLER ANLAMIYORUM”
Atatürk, İsmet Paşa, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir’i nasıl sevmezler anlamıyorum. Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, CHP’den ayrıldı diye kahramanlıkları düşmez. Onlara hakaret edenlerin başına taş düşer. 3600’ü halledeceğiz, polisler için.
“CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMDA ERDOĞAN’IN DA TELEFONU DİNLENMEYECEK”
Milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı olarak telefonumun dinlenildiğini biliyorum. Önceden FETÖ ile dinliyorlardı, artık kendileri dinliyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda Erdoğan’ın da telefonu dinlenmeyecek. Siyasetçi millete haksızlık yapıyor, millet de siyasetçiye haksızlık yapıyor. Yüzde yüzü hırsız değil ki? Kim ikinci tura kalırsa onların yardımcılığına talibim. Ama ben ikinci tura kalırsam aynı desteği isterim.
İŞSİZLİK AÇIKLAMASI
Geçenlerde 8 -10 bin alması gereken bir öğrenci geldi yanıma. Şimdi asgari ücretle çalışabileceği bir işe razı olduğunu söyledi. Bu sabah 05.30’da kalktım. Kapıdaki koruma polisimle birlikte kahvaltı yaptık. Polis, fizik mezunu olduğunu söyledi. Bir gün garson bir çocuk, ‘Fotoğraf çektirebilir miyiz’ dedi, sosyal bilgiler öğretmeniymiş, iş bulamadığı için bunu yapıyor.
Bir insanı anası, babası, öğretmeni kıskanmaz. İşsiz gördüğünde onların içi sızlar. Benim ülkemin çocukları Norveçlilerden daha mı az zeki? Bunlara iş bulacağız. Bunu başarabiliriz. Bu milleti yoktan var eden bir yapı var. Geçmişimizde bu var.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.