İnce’den Antalya’da gövde gösterisi - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

İnce’den Antalya’da gövde gösterisi

Bu haber 26 Haziran 2018 - 21:43 'de eklendi ve 355 views kez görüntülendi.

İnce’den Antalya’da gövde gösterisi

‘BU İŞ OLDU, TAMAM BU İŞ’
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Antalya Kepez Arena Meydanı’nda miting düzenledi. Meydanı hınca hınç dolduran Antalyalılar, İnce’yi coşkuyla karşıladı. Mitinge tüm ilçelerden olduğu gibi Gündoğmuş’tan da çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun tezahüratlar ve alkışlar eşliğinde alana gelen İnce, coşkuyla karşılandı. Antalyalıları selamlayan İnce, toplanan kalabalığı görünce “Bu iş oldu, tamam bu iş! Şu miting alanının sonu görülmüyor. Yok böyle bir şey” dedi.


’60 MİLYON TURİST, 60 MİLYAR DOLAR GELİR’
İnce, Antalya’da cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk hafta ve ilk 100 günde neler yapacağını maddeler halinde açıkladı. Antalya’nın turizmin başkenti olduğunu söyleyen İnce, hedeflerinin 60 milyon turist 60 milyar dolar gelir olduğunu vurguladı. Turizmin 12 aya yayılacağını ifade eden İnce, “Turizm personeline mesleki eğitim vereceğiz. Turizm bölgesindeki altyapıyı güçlendireceğiz. Barışçıl bir dış politikayla turizmi de güçlendireceğiz. Erdoğan sırf hava atmak için iç politikaya malzeme için Rus uçağını ben düşürdüm dedi. Rus uçağı Suriye sınırına düşmedi. Rus uçağı Antalya’ya düştü Antalya’ya! Domatesler Rusya’ya gitmez oldu. Ruslar Antalya’ya gelmez oldu. Senin işin tıkır ama Antalya’yı mahvettin” dedi.
BU SEÇİMİN KAYBEDENİ OLMAYACAK
3B projemiz var. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz. MEB Başkanı’nı parti genel merkezinde ağırlamayacağız. Ülkeyi kalkındırıp gelirini arttırıp hakça bölüşeceğiz, adilce bölüşeceğiz. Kimseyi ayırmayacağım, kimseyi kayırmayacağım, milletin parasını savurmayacağım. Halkını, hakkını, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Ama haddini bilmeyenlere de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Sadece CHP’liler kazanmayacak, AK Partililer de kazanacak. 81 milyon kazanacak. Erdoğan kazanırsa dolar yükselecek. Erdoğan kazanırsa faiz artacak, enflasyon artacak, Suriyeliler Türkiye’de kalacak. İnce kazanırsa umut gelecek, güven ortamı olacak, dolar düşecek, yatırımlar artacak, topraklarımızda bereket fışkıracak, fabrikalarımızın bacaları tütecek.
Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek. İnce kazanırsa barış, huzur, kardeşlik gelecek. Erdoğan ununu elemiş eleğini asmış. Onun hayalleri yok. Benim hayallerim var. Saraylı olan sensin, milletin adamı olan benim.
İNCE KAZANIRSA HUZUR GELECEK
Erdoğan’ın neden fakir fukaraya faydası olmaz? 2002’nin 3 Mart’ında geldi ilk icraatı benim milletvekillerim lojmanlarda oturmayacak halkın arasında oturacak dedi. Lojmanları sattı. Kendisi de gitti Keçiören’de bir apartman dairesinde yaşadı. Ama bir süre sonra bunu unuttu. Kendini özel bir kişi zannetti. Çankaya Köşkü’nü bile beğenmedi. Gitti kendine 1150 odalık bir saray yaptı. Bu yetmedi İstanbul’da 5 saray daha tahsis etti kendine. Bu da yetmedi Marmaris’te 300 odalı saray yaptırıyor kendine. Allah’ın izni milletimizin isteğiyle Marmaris’teki sarayı engelli çocuklara tesis edeceğim. Rizeliyim dedi ama çayını beğenmedi. Biz Rize çayı içiyoruz, o kilosu 4500 TL olan beyaz çay içiyor. Kardeşim Esat diyordu, kanlım Eset’e döndü. Onun dost kalabildiği bir insan gösterin özür dileyeyim hadi! Herkesle kavgalı. Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek. İnce kazanırsa kardeşlik gelecek huzur gelecek.
SORUNLARI YORGUN ADAM ÇÖZEMEZ
Türkiye’nin devasa sorunları var. Bu sorunları yorgun adam çözemez. Geçen gün bir çocuk atanmak istiyor ‘git seni Kılıçdaroğlu atasın’ diyor. Taç giyen baş uslanır, buna katlanıver. Kibirli birisi. Partisini kurarken Adalet ve Kalkınma Partisi dedi değil mi? Artık adaleti de unuttu, kalkınmayı da unuttu. Kıraathane diyor. Çayla kek var diyor, otobüs işletiyor sanki. Ben kalkınma diyorum, kuantum diyorum, nano-teknoloji diyorum, endüstri 4.0 diyorum. Ay’da ve Mars’ta maden arayacağız diyorum. Kıraathane açacağız, kek yiyeceğiz diyor. Sen şeker fabrikalarını da sattın. Kekleri de şekersiz yiyeceğiz.
1923’DEN BERİ İLK KEZ TOPRAK KAYBEDİLDİ
“Osmanlı’yla başlayan kaybediş 1922’ye kadar sürdü. O zaman bir Mustafa Kemal çıktı dur dedi bu gidişe. İlk kez 1922’de kaybetme bitti kazanma başladı. Hatay’ı ve Kıbrıs’ı kazandı Türkiye. 1923’den bu yana 95 yılda ilk kez toprak kaybetti, Süleyman Şah Türbesi’ni kaybetti. Rahmetli sağlığında bu kadar seyahat etmedi. Başladılar yalana. Vız gelir tırıs gider. Ben işime bakarım. Erdoğan ununu elemiş eleğini asmış. Benim Türkiye’yle ilgili hayallerim var.
ERDOĞAN’I TV’DE KONUŞMAYA ÇAĞIRDI
“Sana bir teklifim var ben milletvekili maaşı alıyorum. Sen cumhurbaşkanlığı maaşı alıyorsun. Ama bu milletin de işinin düzgün olması lazım. Gel seninle bir TV programına çıkalım bunu konuşalım. Gelsin mi TV’ye? Söz diplomanı sormayacağım. Olan var olmayan var. Bir tek şey soracağım soğan, patates, çocukları nasıl okutacağız, ekonomik sıkıntıları nasıl çözeceğiz? Geçenlerde dedi ki, benimle TV’ye çıkarsa reytingim artarmış. Hangimiz daha fazla izleniyor bir baktım ben Erdoğan’dan 4 kat fazla izleniyorum. Erdoğan izlenme oranında 34. olmuş. Hava durumu bile seni geçmiş. Gel benimle TV’ye çık havan olsun biraz.
İNCE’NİN İLK BİR HAFTA VE 100 GÜNÜ
İnce’nin ilk bir haftada ve ilk 100 günde yapmayı taahhüt ettikleri;
-Bakanlar kurulunu açıklayacağım. Sadece CHP’lilerden olmayacak. Ak Partili bakanda yapacağım.
-OHAL’i kaldıracağız.
-Merkez Bankası özerk olacak.
-IŞİD, PKK, FETÖ ile amansız mücadele edilecek
-Passolig’i kaldıracağım
-Suriye’ye büyükelçi göndereceğim. 4 milyon Suriyeliyi ülkelerine yollayacağız.
-Bağımsız yargı gelecek.
-Hak arama ve özel hayatın gizliliğini güvence altına alacağız.
-KHK’larla işten atılan ve dava açılmayanlar hemen işe döndürülecek.
-Askeri okulları kapattılar. Askeri okulları derhal açacağız.
-Medya bağımsız olacak.
-Cemevleri ibadethane statüsüne gelecek.
-Kamuda yükselme adil ve liyakatli olacak.
-Polise, öğretmene, din görevlisine 3600 ek göstergesini vereceğiz.
-Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz.
-AB ile müzakerelere hemen başlayacağız.
-Bölünen üniversiteleri hemen birleştireceğiz. Hiçbir sınavdan ücret alınmayacak.
-Gençler 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlik bursu alacaksınız.
-24 Kasım’da her öğretmen bir maaş ikramiye alacak.
-Mazot çiftçiye 3 TL olacak.
-En düşük emekli maaşı 1500 TL olacak. Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz.
-100 gün içinde çocuk bezindeki KDV’yi indireceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.