Karaisa’da kaynaşma yemeği « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Karaisa’da kaynaşma yemeği

Bu haber 06 Eylül 2018 - 13:59 'de eklendi ve 385 views kez görüntülendi.

Karaisa’da kaynaşma yemeği

Gündoğmuş’un Karaisa Mahallesi’nin geleneksel hale getirilen ‘Karaisa Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’nin 10’uncusu verildi.


Gündoğmuş Belediyesi’nin desteğiyle ilçe merkezine en uzak noktadaki Karaisa Mahallesi’nde düzenlenen yemeğe, Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in yanı sıra mahalle sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Başkanı Mehmet Özeren, kısa bir konuşma yaptı. Özeren, “Geleneksel yemek, insanlarımızı bir araya getirip kaynaştırıyor, hoş sohbetler yapılıyor, köyünden uzak kalan insanlarımız birbirleriyle hasret gideriyor. Köyde, birlik ve beraberliğin, kardeşlik duygularının en güzel örnekleri yaşanıyor. Herkes mutlu, sevinçli, heyecanlı görünüyor” dedi.
Karaisa Mahalle Muhtarı Hüseyin Erol da, “Sizleri burada görmekten çok mutluyum. Buralar bizlere atalarımızın emanetidir. Mahalle dışında yaşayan Karaisalıların atalarının bağına, bahçesine ve evlerine sahip çıkmasını istiyorum. Bizleri ve ata topraklarını yalnız bırakmayın” diye konuştu. – Hakan Er

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.