Asaleten atandı - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Asaleten atandı

Bu haber 02 Ocak 2019 - 22:36 'de eklendi ve 279 views kez görüntülendi.

Asaleten atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre 84 ilçeye kaymakam ataması gerçekleştirildi. Karara ile Gündoğmuş Kaymakamlığı’na Düzce Valiliği Kaymakam Adayı Murat Ekinci de asaleten atandı. Ziyaretler devam eden Kaymakam Ekinci, bu kez Köprülü’de vatandaşlarla buluştu.

Kaymakam Ekinci
asaleten atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, İstanbul, Uşak ve Hakkari’ye 2’şer, Hatay, Ağrı, Zonguldak, Trabzon, Erzincan ve İzmir’e 1’er vali yardımcısı ve 84 ilçeye de kaymakam ataması gerçekleştirildi. Atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
Karara göre Gündoğmuş Kaymakamlığı’na Düzce Valiliği Kaymakam Adayı Murat Ekinci, asaleten atandı.
Ekinci, Kaymakam Nursel Özdemir’in Ordu Gürgentepe’ye atanmasının ardından vekaleten Hasan Hüseyin Alpaslan’ın görev yaptığı Gündoğmuş Kaymakamlığı’na Ekim ayındaki 104. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni ile atanmıştı.
MURAT EKİNCİ KİMDİR?
10 Mayıs 1989 tarihinde Erzurum ilinin Oltu ilçesinde doğdu.
İlköğrenimini Oltu Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ortaöğrenimine Oltu Yusuf Ziya Bey Lisesinde başladı ve Bolu Kıbrısçık Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise 2013 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.
2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Düzce Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Düzce ilinde vilayet stajını, Düzce ili Akçakoca ilçesinde ve Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde Refiklik stajını, Ankara ilinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Burdur ili Çavdır ilçesinde, Adana ili Pozantı ilçesinde ve Bartın ili Kurucaşile ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
Ankara’da İçişleri Bakanlığınca yapılan dil kursunu tamamladıktan sonra yurt dışı stajı için gönderildiği Birleşik Krallık’ta 8 ay süreyle Liverpool Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimi aldı. İngiltere Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Aynı dönemde Londra Başkonsolosluğu’nda ve Londra Büyükelçiliği’nde Dış Temsilcilik stajını tamamladı.
Yurtdışı eğitiminden döndükten sonra 2 aylık kaymakamlık kursunu da tamamlayan Ekinci, 18 Ekim’de düzenlenen 104. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’nde çektiği kura ile Antalya ili Gündoğmuş ilçesine atandı. Evli olan Ekinci, iyi derecede İngilizce bilmektedir. – Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.