Kış lastiğini unutmayın « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Kış lastiğini unutmayın

Bu haber 03 Aralık 2018 - 22:46 'de eklendi ve 261 views kez görüntülendi.

 

Kış lastiğini unutmayın

Ticari araçlar için kış lastiğini takma zorunluluğu 1 Aralık’ta başladı. Kış lastiklerini takmayan sürücülere 715 TL para cezası uygulanabilecek.

Sürücülere kış lastiği uyarısı

Antalya Motosiklet, Bisiklet, Oto Lastik Tamircileri ve Oto Yıkamacılar Odası Başkanı ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkan Vekili Bayram Dal, ticari araçlar için kış lastiğini takma zorunluluğunun 1 Aralık’ta başladığını belirtti. Bayram Dal, uygulamanın başlayacağı tarihten itibaren kış lastiklerini takmayan sürücülere ceza kesilebileceğini belirterek, “Ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık tarihinde başlıyor. Kış lastiklerini takmayan sürücülere 715 TL para cezası uygulanabilecek” dedi.
Araçların yol tutuşunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla getirilen kış lastiği takma zorunluluğunun 1 Nisan 2019 tarihine kadar devam edeceği kaydeden Başkan Dal, “Yüksek rakımlı ilçelerimiz dışında Antalya’da kış şartları zorlu değil. Ancak yine de otobüs, taksi, kamyoncu esnafımızın kış lastiklerini takması zorunlu. Ulaşım esnafımız bu konuda oldukça dikkatli olmalı” dedi.
Kış lastiğinin tedbir amaçlı olduğunu vurgulayan Bayram Dal, “Kar yağmıyor, kış lastiği takmama gerek yok diye düşünmemeliyiz. Maalesef kış aylarında yazlık lastik kullanımı sonucu üzücü kazalar meydana geliyor. Dolayısıyla, aracın yol ile tek bağlantısı olan lastikler mutlaka mevsimine göre kullanılmalı. Gizli buzlanma, kaygan yollar ve ani yağışlar karşısında çaresiz kalmamak amacıyla tedbiri elden bırakmamalıyız. Vatandaşlarımız da can güvenlikleri için kış lastiği taksın” dedi. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.